Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 15. června 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Na tuzemský trh směřovalo přes tunu chilli papriček s pesticidy

15.06.2024 - Na tuzemský trh směřovalo přes tunu chilli papriček s...

Počasí

15.06.2024 - Sobota

Teplota: 25 / 12 - PoloJasno

16.06.2024 - Neděle

Teplota: 22 / 15 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Horská výzva nadchne v Jeseníkách

04. srpna 2020 - 22:10

Zpět na seznam článků

Letos premiérově budou na královskou trasu Long vpuštěni také jednotlivci

Horská výzva nadchne v Jeseníkách

ilustrační snímek zdroj foto: archiv Patrik Pátek/PatRESS.cz

Červenohorské sedlo – Konečně! Milovníci horských běhů se dočkali. Už tento víkend se poběží první letošní Horská výzva. Podle původního kalendáře ji pořadatelé zasadili do Jeseníků. Jesenická zastávka je tomto roce jednou ze dvou plánovaných.

Další se má odehrát příští měsíc v Beskydech a v obou případech je možná registrace i na místě. „Mám velkou radost, že to klaplo. Letos bylo jakoukoli zastávku Horské výzvy strašně těžké naplánovat a připravit. Běháme v nádherných horách a zasahujeme do chráněných území, kde panují určité přírodní zákonitosti. Státní správy přitom s ohledem na vývoj koronavirové situace často nevěděly, jak se k věci postavit, ale nakonec se nám vše podařilo zajistit,“ spadl kámen ze srdce Pavlu Zittovi, řediteli seriálu, který zve běžce již tento víkend právě do Jeseníků.

Jubilejní 10. ročník seriálu horských běhů a trekingu se nese ve zcela jiném duchu, než si organizátoři představovali, a to nejen kvůli sníženému počtu zastávek. „Bohužel není moc prostoru na jakékoli inovace, ale můžeme slíbit, že se běžci dočkají takové Horské výzvy, na jakou byli zvyklí,“ podotkl Zitta, když rád připomněl, že letos premiérově budou na královskou trasu Long vpuštěni také jednotlivci. Dosud to byla výsada pouze dvoučlenných týmů.

ilustrační snímek zdroj foto: archiv Patrik Pátek/PatRESS.cz

V zázemí na Červenohorském sedle v Jeseníkách bude registrace otevřena pro zájemce i v den konání. Každý se tak může přihlásit na jednu ze tří tradičních tras Long (64 km), Half (38 km) a Short (14 km) nebo se vydat na nesoutěžní Pochod s Mixitkou (7,2 km), který má svým benefičním charakterem za cíl vybrat finanční příspěvek pro Lukáška, který bojuje s následky dětské mozkové obrny.

Mírně se oproti loňsku liší jen časy startů.

Jako první se na trasu Long vydají v pátek 7. srpna dogtrekaři. Ti vyběhnou půl hodiny před půlnocí. Dvacet minut po nich se na trať vydají jednotlivci i dvojice. Další trasy odstartují v sobotu dopoledne s tím, že dogtrekaři jdou vždy jako první s dvacetiminutovým náskokem. Střední trasa Half vybíhá v 9 hodin, krátká Short v 10 hodin. Pochod s Mixitkou vychází v 10:45 hod a uzavírá sérii všech startů. Na celou akci bude zkušeně dohlížet ambasador letošní série, zkušený horský běžec Pavel Brýdl. „Už se sám nemohu dočkat, až v pátek vypnu. Jsem rád, že se Horská výzva a vůbec běžecké prostředí zase rozjíždí a díky tomu se můžeme v pátek potkat,“ září nadšením Pavel Brýdl. Pro sympaťáka z Podkrkonoší jsou přitom Jeseníky srdcovkou. „Jako bývalý lyžař jsem zde hodně závodil, a ještě více trénoval. Jen co jsem se naběhal mezi Ovčárnou a Švýcárnou. Moc dobře vím, jak náročné trasy na účastníky čekají. Prakticky tu nikde není rovina,“ usmál se trochu škodolibě Brýdl, když současně hned vyzdvihl další pozitivum Horské výzvy – hromadný start. „Letos jsem běžel už hodně závodů v Polsku a tam se startuje individuálně. Hromadné starty ale mají větší kouzlo. Člověk si to více užívá,“ zve do Jeseníků ambasador Pavel Brýdl.

A běžci se mohou těšit i na zajímavé odměny od nových partnerů Horské výzvy. „Přibyly nám hodnotné ceny. Kategorii dogtreking má letos pod patronátem partner, který poskytne ceny pro vítězné pejsky. Určitě je na co se těšit a věřím, že si jesenický závod budou tou správnou výzvou, kterou si všichni užijeme,“ dodal ředitel Pavel Zitta.

Autor: red., P. Pátek, zdroj foto: Patrik Pátek/PatRESS.cz

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv Patrik Pátek/PatRESS.cz

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.