Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 13. června 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Tobogán na „Bratrušáku“ bude v provozu poslední sezonu

12.06.2021 - Tobogán na „Bratrušáku“ bude v provozu poslední...

Počasí

13.06.2021 - Neděle

Teplota: 17 / 11 - Oblačno

14.06.2021 - Pondělí

Teplota: 22 / 7 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Horská výzva se poběží!

24. května 2021 - 12:08

Zpět na seznam článků

Organizátoři odhalili termíny letošních štací

Horská výzva se poběží!

ilustrační snímek zdroj foto: archiv P. Pátek - PatRESS

Navzdory skutečnosti, že její rozsah opět nebude takový, jaký si ho pořadatelé přáli, populární seriál horských běhů a trekingu se nakonec půjde ve třech nejoblíbenějších lokalitách – v Beskydech, Jeseníkách a na Pálavě.

Běžci se potkají na třech zastávkách. Dvě budou plnohodnotné a třetí bude tradičně bonusová spojená s celkovým vyhlášením. „Ta nejistota byla obrovská a tlak běžců začínal být enormní. Já ale nerad cokoli dopředu slibuji. Tím jsme si už v raných fázích seriálu prošli a takovou chybu už opakovat nebudu. K našim běžcům se prostě budeme chovat férově. V době, kdy ani naše vláda, která rozhoduje o celém dění v republice, neví, co bude příští týden, během kterého je navíc schopná své rozhodnutí několikrát změnit, tak vypouštět jakékoli zprávy veřejnosti a balamutit lidi možnými termíny, se moc omlouvám, ale upřímně říkám, že tohle dělat nebudeme. Jsem nesmírně rád za to, že se lidé na Horskou výzvu těší a chápu rozhořčení běžců, že od nás neměli dostatek informací. Jenže my je neměli také. Nikdo nám nebyl schopný vydat stanovisko a stále se toho může ještě mnoho změnit, nicméně teď už věřím, že situace bude natolik stabilní, že se opravdu budeme moci potkat a závod si užít tak, jak jsme byli zvyklí,“ sdělil Pavel Zitta, ředitel seriálu Horská výzva s tím, že nyní již má jasně dané termíny pro letošní rok.

ilustrační snímek zdroj foto: archiv P. Pátek - PatRESS

Už v loňském roce musela být oblíbená běžecká série citelně upravena a ani letos to nebude kvůli koronavirové situaci jiné.

Na začátku července se milovníci běhu setkají v Beskydech (2. - 3. července), o měsíc později zamíří do Jeseníků (6. – 7. srpna). Závěrečná bonusová štace je naplánovaná na začátku října tradičně na Pálavě (9. října), kde proběhne vyhlášení nejúspěšnějších běžců.

Předchozí, jubilejní 10. ročník Horské výzvy se musel obejít o celkové vyhodnocení. Účastníci ale sbírali body do toho letošního. Tentokrát se žádný ze závodů neškrtá – do konečného ranku vyhlášeného na Pálavě se budou započítávat dva závody loňské a dva letošní. „Celkové vyhlášení je spíš takovou třešničkou na dortu, která udělá pomyslnou tečku za snahou nás všech. A nepochybuji, že si ji zasloužíme! Moc bych si přál, aby to byl poslední takový rok plný nejistot, obav, ošklivého dohadování a nepříjemného napětí. Horská výzva tu byla vždy proto, aby se lidé bavili, aby měli motivaci se hýbat, být v přírodě a díky tomu i žít zdravěji a naplno. Nepochybuji, že to je i nejlepší cesta, jak úspěšně překonat podobné pandemie. Koneckonců ta energie, která je vždy cítit na každé zastávce, je toho důkazem a já už se na ni opět moc těším,“ dodal Pavel Zitta s tím, že termíny registrace budou spuštěny během června na webu seriálu, kde je možné uplatnit i loňské dárkové poukazy.

Autor: red., P. Pátek, zdroj foto: P. Pátek - PatRESS

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv P. Pátek - PatRESS

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.