Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 04. března 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Platnost řidičáků a technických prohlídek je prodloužena

04.03.2021 - Platnost řidičáků a technických prohlídek je...

Počasí

04.03.2021 - Čtvrtek

Teplota: 9 / 0 - Zataženo

05.03.2021 - Pátek

Teplota: 4 / -2 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Horská výzva spustila registraci do 7. ročníku

16. prosince 2016 - 06:58

Zpět na seznam článků

Seriálu horských běhů a trekingu

Horská výzva spustila registraci do 7. ročníku

ilustrační snímek archiv foto: PatRESS.cz

Pětidílná série v příštím roce začne prvním závodem v dubnu na Šumavě. Pořadatel už mají připraveny tři trasy a přichystali i řadu novinek, která jistě upoutá širší veřejnost. Nový ročník se ponese v duchu hesla: Dej Výzvu!

pozvánka do 7. ročníku zdroj: HV

Termínovou listinu organizátoři odhalili v polovině listopadu při slavnostním vyhlášení při festivalu Obzory v Praze. Ve středu 14. prosince od 20 hodin byla spuštěna registrace do tří závodů z pěti naplánovaných.

Milovníci pohybu v horském prostředí se budou moci přihlásit do Beskyd, Jeseníků a Krkonoš, tedy do druhého, čtvrtého a pátého závodu. Pro ty už jsou kompletně zajištěny mapy a propozice. Na úvodním závodě na Šumavě a na třetím v Krušných horách tým pořadatelů intenzivně pracuje. „Slíbili jsme, že trasy uděláme atraktivnější, více trailové. Není to snadný úkol, ale dáváme si záležet a příprava chce více času. Spolupracujeme s odborníky, kteří nám v daných lokalitách pomáhají. Spuštění registrace do zbývajících dvou závodů proto fanoušci mohou očekávat na konci ledna,“ vysvětlil Pavel Zitta, ředitel seriálu.

ilustrační snímek archiv foto: PatRESS.cz

Sedmý ročník přinese několik novinek. Tou zásadní je vypsání kategorie dvojic na všechny tři přichystané trasy. Pořadatelé se tak vrací k původní myšlence avšak s tím rozdílem, že na trasách Short a Half budou soupeřit spolu s dvojicemi také jednotlivci. Koncepce nového ročníku Rock Point – Horské výzvy se tudíž nemění.

Pět závodních zastávek v pěti horách Česka vždy se třemi délkami tras - Short, Half a Long o průměrných délkách 68, 31 a 16 kilometrů. Na každé distanci budou soutěžit muži, ženy a dogtrekaři a dogtrekařky a pak dvoučlenné týmy s možností kombinace mix. Jednotlivci nejsou pouze na Longu. „Důvodem je zajištění bezpečnosti na dlouhé trase. Ta jako každý rok bude startovat pět minut před páteční půlnocí. Starty ostatních kategorií budou opět během sobotního dopoledne. Chybět nebude ani nesoutěžní Pochod s Mixitkou, kterou si udrží svůj benefiční charakter,“ připomněl Pavel Zitta.

ilustrační snímek archiv foto: PatRESS.cz

Nový ročník odstartuje s novým mottem: Dej Výzvu! a také s novým symbolem prstů do „viktorky“, který bude zdobit propagační materiály i památeční trika.

Nový ročník odstartuje s novým mottem: Dej Výzvu! zdroj: HV

Seriál tedy dál naplňuje svoji myšlenku – pomoci široké veřejnosti najít důvod ke zdravému pohybu. „Naší snahou je přimět veřejnost trochu rozproudit krev v žilách. Každý si může najít svoji vlastní výzvu. Každý výkon se počítá. Nejde jen o čas a vítězství. Vždyť letos s námi několikrát šla třeba i téměř osmdesátiletá  Marie Dokladalová. Měli jsme tu slepého běžce. Přesně tito lidé všem ukazují, že limity má každý ukryty jen sám v sobě a každý je může překonat. Chceme i nadále motivovat. Vstaňte z gauče a Dejte Výzvu,“ burcuje ředitel série Pavel Zitta.

Autor: red., P. Pátek, foto: PatRESS.cz

Fotogalerie

ilustrační snímek                archiv  foto: PatRESS.cz

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.