Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 20. února 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

FOTO: Pyrotechnici a hasiči cvičili s výškovou technikou

20.02.2024 - FOTO: Pyrotechnici a hasiči cvičili s výškovou technikou...

Počasí

20.02.2024 - Úterý

Teplota: 8 / 4 - Zataženo

21.02.2024 - Středa

Teplota: 8 / 3 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Hračka Kryštůfek pomáhá dětem i ve FN Olomouc

28. srpna 2015 - 05:52

Zpět na seznam článků

Při jejich vyšetření na urgentním příjmu

Hračka Kryštůfek pomáhá dětem i ve FN Olomouc

Olomouc - FN Oddělení urgantního příjmu zdroj foto: FNOl

Rok od roku více dětských úrazů ošetřují zdravotníci během letních prázdnin. Děti se tak právě v tomto období častěji ocitají v sanitce nebo na urgentních příjmech nemocnic a strach z neznámého prostředí ve spojení s bolestí pro ně představuje vysokou míru psychické zátěže a stresu.

Fakultní nemocnice Olomouc začala v těchto dnech spolupracovat s Nadačním fondem Kryštůfek, který se už pět let snaží pomáhat malým pacientům zvládat obavy a úzkost v těchto složitých životních situacích. „Počet dětí, které ošetřujeme s akutními zdravotními potížemi, je poměrně vysoký. Ročně projdou naším oddělením urgentního příjmu bezmála čtyři tisíce malých pacientů, kteří utrpěli úraz nebo potřebují akutní chirurgickou nebo urologickou péči. Pokud dokážeme odvést pozornost dítěte od jeho potíží a alespoň trochu rozptýlíme jeho obavy, pomůže to pacientovi samotnému, jeho rodině i nám zdravotníkům v naší práci,“ říká primář Oddělení urgentního příjmu FN Olomouc Vladislav Kutěj.

FN Olomouc - hračka Kryštůfek zdroj foto: FN Ol

Oddělení bylo v těchto dnech vybaveno plyšovými hračkami Kryštůfka záchranáře a také omalovánkami a pexesy, které při příjezdu na urgentní příjem dostávají ošetřované děti.

Projekt Kryštůfek záchranář je součástí aktivit Nadačního fondu Kryštůfek a odstartoval v roce 2011 z iniciativy společnosti Kapitol pojišťovací a finanční poradenství a Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje. „Sanitní vozy záchranné služby i oddělení urgentních příjmů nemocnic v celé České republice jsou díky tomuto projektu vybaveny plyšovými hračkami Kryštůfka záchranáře, který pomáhá zraněným a nemocným dětem snížit úzkost a obavy a souběžně ulehčuje práci samotným záchranářům, protože s pomocí hračky lze mnohdy snadněji navázat potřebný kontakt s dítětem a získat jeho spolupráci při ošetření," upřesnil tiskový mluvčí FN Olomouc Egon Havrlant.

Autor: red.,E. Havrlant

Fotogalerie

Olomouc - FN Oddělení urgantního příjmu   zdroj foto: FNOl

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Silvestr s otužilci v Bludově

Silvestr s otužilci v Bludově

Fotek: 99
Přidáno: 31.12.2023

Vánoce na zámku Velké Losiny

Vánoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 49
Přidáno: 28.12.2023

Zabíjačkové hody

Zabíjačkové hody

Fotek: 30
Přidáno: 16.12.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.