Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 14. dubna 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Vrcholí revitalizace parku Knížecí sady Zábřeh

13.04.2021 - Vrcholí revitalizace parku Knížecí sady Zábřeh -...

Počasí

14.04.2021 - Středa

Teplota: 6 / 2 - Sníh

15.04.2021 - Čtvrtek

Teplota: 5 / 1 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Hrdinové regionu opět na „Šantovce“

14. února 2019 - 18:42

Zpět na seznam článků

Akci během dvou víkendu desítky tisíc lidí denně

Během prvních dvou únorových víkendů se do Galerie Šantovka již po třetí vrátili „Hrdinové regionu“.

Společný projekt nejen základních složek Integrovaného záchranného systému Olomouckého kraje, v letošní premiéře doplněn o akční ukázky Vojenské Policie a Vězeňské služby ČR. Tradičně zde své kolegy z řad Policie ČR, Hasičského záchranného sboru a Zdravotnické záchranné služby doplnily profesionální hasiči SŽDC (drážní hasiči), dobrovolné jednotky obcí Olomouckého kraje a také místních částí Města Olomouce při modelových situacích vybraných z reálných situací běžného života, při kterých zachraňují životy druhých.

Hrdinové regionu - třetí ročník akce v Olomouci zdroj foto: HR

Opravdu nabitý program se střídal na středu Šantovky plné pozorovatelů. Organizátory mile překvapila návštěvnost, kterou ze svých statistik po akci přinesl vlastník obchodního centra. „Každý den, tedy během všech čtyř dnů, vstupy Šantovky prošlo více jak čtyřicet tisíc lidí. V součtu osmnácti hodin dohromady se u ukázek vystřídalo přes tři sta dobrovolníků, organizátorů, příslušníků bezpečnostních či záchranných složek. S neuvěřitelnou dravostí se do spolupráce nově zapojili také studenti zdravotnických oborů vyšších a vysokých škol, tedy VOSz Olomouc a UP v Olomouci,“ přiblížil koordinátor akce Zdeněk Hošák.

Hrdinové regionu - třetí ročník akce v Olomouci zdroj foto: HR

 Hrdinové regionu - třetí ročník akce v Olomouci zdroj foto: HR

Hrdinové regionu zacílili také na preventivně výchovnou činnost a to nejen v podobě zábavného programu pro nejmenší, kdy si rodiče s dětmi mohli vyrobit různé památeční předměty v podobě odznáčků, magnetek či perníčků. „Důraz byl také kladen na bezpečnost lidí v běžném životě. Napříč věkovým spektrem se návštěvníkům naskytla možnost reálného vyzkoušení kouřových či plynových poplachových detektorů, prezentace jak vhodně zvolit číslo tísňového volání s využitím moderní aplikace „Záchranka“, ale i prevence proti kriminalitě či nábor nových uchazečů do bezpečnostních složek,“ přibližuje koordinátor.

Hrdinové regionu - třetí ročník akce v Olomouci zdroj foto: HR

Tak jako každý rok se organizátoři snažili přinést něco nového, inovativního či pro veřejnosti atraktivní. Během první víkendové soboty na parkoviště Galerie Šantovka usedl policejní vrtulník s posádkou pro prvosledový bezpečnostní zásah.

Drážní hasiči oproti loňskému překvapení v podobě hasičského tanku přivezli zbrusu nový vyprošťovací speciál. „Doslova celosvětovou premiéru v podobě vyprošťování z havarovaného vozidla si vyzkoušel sám hejtman Olomouckého kraje,“ dodává Zdeněk Hošák.

Hrdinové regionu - třetí ročník akce v Olomouci zdroj foto: HR

Nemalé nadšení v divácích vzbudily věrohodné simulace požáru v domácnostech, či praktické ukázky řezání motorovou pilou a výstavba protipovodňových opatření s unikátem reálného naplňování pytlů s pískem. „Velké poděkování pořadatelů patří tradičním partnerům. Hrdinové regionu se do Galerie Šantovka vrátí při čtvrtém ročníku v roce 2020, tvůrci myšlenky již dopředu poodkryli nový koncept akce, na který se je rozhodně proč těšit,“ uzavírá Zdeněk Hošák.

Autor: red., Z. Hošák, zdroj foto: HR

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Policie hodnotí první týden opatření

Policie hodnotí první týden opatření

Fotek: 43
Přidáno: 08.03.2021

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.