Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 30. listopadu 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Opilá řidička po havárii usnula za volantem

30.11.2021 - Opilá řidička po havárii usnula za volantem - Kolize ve...

Počasí

30.11.2021 - Úterý

Teplota: 2 / 0 - Sníh

01.12.2021 - Středa

Teplota: 4 / 2 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Hrůzostrašná show v Pevnosti poznání

24. října 2021 - 06:55

Zpět na seznam článků

Strašidla, duchové i upíři to rozjedou

Hrůzostrašná show v Pevnosti poznání

ilustrační snímek zdroj foto: archiv upol - Adam Mráček

Interaktivní hry, tematické workshopy, chemické pokusy, tvůrčí dílny i přednášky připravila Pevnost poznání, centrum popularizace Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci (UP), na prodloužený víkend od 28. do 31. října.

V barevně vyzdobených expozicích budou návštěvníky provázet animátoři z řad studentů převlečení za duchy a strašidla. Objeví se také živí domácí mazlíčci čarodějnic – sovy a netopýři. Děti i dospělí, kteří přijdou v kostýmu, dostanou slevu na vstupném. Doporučený věk je od šesti let.

Návštěvníci se vydají na stezku odvahy, která povede z expozice Živá voda až do planetária. Na cestě je čeká bludiště plné záhad, nástrah i kouzelných překvapení. Milovníci detektivek se zase dozvědí zajímavosti z historie kriminalistiky. V kreativní dílně budou v hlavní roli optické iluze a rozpohybovaný strašidelný obraz. „V záři barevných reflektorů si mohou návštěvníci vyzkoušet jeden z principů míchání barev. Připravené budou mít také veselé doplňky, s kterými se mohou vyfotit a sdílet svůj zážitek z návštěvy Pevnosti duchů na sociálních sítích,“ lákala na program lektorka Anna Krčmářová.

V programu nebudou chybět šifry, důmyslné kódy či mrazivé pokusy se suchým ledem. Příznivci výbušných pokusů se mohou těšit na vyvolávání chemického ducha, umělou krev a hrozivé piano ze slizu.

Zoolog a antropolog Evžen Tošenovský z Přírodovědecké fakulty UP si připravil sérii přednášek pro posluchače všech generací. „Budu mluvit o tom, jak vznikaly představy o hejkalech, vlkodlacích a bludičkách. Která zvířata, vzácná onemocnění a přírodní jevy stály u jejich zrodu a inspirovaly lidskou představivost,“ vysvětlil Evžen Tošenovský. Jednotlivé přednášky potrvají přibližně patnáct minut, v přestávkách bude možnost prohlédnout si sovy a netopýry ze záchranné stanice.

Autor: red., E. Havrlant, M. Vysloužilová, zdroj foto: upol.cz

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv upol - Adam Mráček

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

východ slunce Šumperk

východ slunce Šumperk

Fotek: 35
Přidáno: 29.10.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.