Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 04. prosince 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Desatero cesty k vlastnímu zdraví

04.12.2023 - Desatero cesty k vlastnímu zdraví - Poodhalí poslední...

Počasí

04.12.2023 - Pondělí

Teplota: -2 / -7 - Zataženo

05.12.2023 - Úterý

Teplota: -2 / -4 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Hudební slavnosti se v příštím roce inspirují Vídní

12. prosince 2022 - 17:57

Zpět na seznam článků

Představují bohatý program

Hudební slavnosti se v příštím roce inspirují Vídní

Hudební slavnosti se v příštím roce inspirují Vídní zdroj foto: KHS

Festival Klášterní hudební slavnosti se v příštím roce odehraje na vlně noblesy, lehkosti, kavárenské atmosféry, valčíku a oslavy života.

V předvánočním čase láká na čtyři vybrané koncerty z celkových patnácti, které se uskuteční od 10. června do 6. října. „Malá Vídeň, tak je od 19. století přezdíváno domovskému městu našeho festivalu Šumperku. Bylo tedy nasnadě tuto skutečnost promítnout i do dramaturgie některého ročníku. Kromě koncertů se téma projeví i v doprovodném programu. Spojení je to velmi slibné a věříme, že bude diváky bavit,“ prozrazuje a doufá ředitel festivalu Roman Janků.

Zcela záměrně otevře 17. ročník Klášterek 10. června příštího roku v Šumperku český operní pěvec Adam Plachetka. Jeho koncert s Czech Ensemble Baroque Orchestra bude věnován výročí 150 let od narození šumperského rodáka Leo Slezaka, ve své době slavného tenoristy, sólisty Vídeňské státní opery i Metropolitní opery v New Yorku. Postavu tohoto znovuobjeveného umělce si festival připomene mimo jiné také přednáškou, výstavou a dalšími hudebními večery, jež poukážou na české pěvecké následovníky podobného věhlasu.

Mezi lákadla festivalu budou patřit Obrázky z výstavy M. P. Musorgského, které na nádvoří augustiniánského kláštera ve Šternberku přednese 29. června Philharmonia O. Do secesní Tančírny v Račím údolí se diváci vypraví 5. července za akordeonovým duem mladých, talentovaných hudebníků Duo Absoluto a 9. července zavítají do malebné Karlovy Studánky za kytaristou Lubomírem Brabcem.

Na příští rok festival připravuje vystoupení například sopranistky Olgy Jelínkové, kontratenoristy Vojtěcha Pelky, sopranistky Terezy Mátlové a Doležalova kvarteta, mezzosopranistky Evy Garajové, uslyšíme Andělské hlasy, či Pražský komorní orchestr.

Autor: red., Š- Šoupalová

Fotogalerie

Hudební slavnosti se v příštím roce inspirují Vídní   zdroj foto: KHS
Hudební slavnosti se v příštím roce inspirují Vídní   zdroj foto: KHS

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.