Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 25. května 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Soutěž Podnikavé hlavy zná své vítěze

25.05.2022 - Soutěž Podnikavé hlavy zná své vítěze - Prvenství...

Počasí

25.05.2022 - Středa

Teplota: 16 / 11 - obcasny-Déšť

26.05.2022 - Čtvrtek

Teplota: 17 / 10 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Hvězdy na hradě uvedou Mňágu, Střihavku nebo Pogodovou

01. června 2021 - 16:57

Zpět na seznam článků

Pozvánka Zábřežské kulturní

Hvězdy na hradě uvedou Mňágu, Střihavku nebo Pogodovou

Čarodějky v kuchyni Sandra Pogodová zdroj foto: z.k.

Po řadě měsíců „kulturního lockdownu“ v Zábřehu opět lákají na zajímavé kulturní zážitky. Už šestý ročník festivalu hudby a divadla Hvězdy na hradě pozve v druhé polovině června na koncert bubenického virtuosa Miloše Meiera, rozvernou divadelní komedii se Sandrou Pogodovou, vystoupení skupiny Mňága a Žďorp nebo setkání s legendárním rockerem Kamilem Střihavkou. Festivalové akce se uskuteční pod otevřeným nebem v kulisách nádvoří bývalého zábřežského hradu.

Kamil Střihavka zdroj foto: z.k.

Hvězdy odstartují ve středu 16. června bubenickým nářezem člena metalové kapely Dymytry Miloše Meiera, který se svojí show Drumming Syndrome vystupuje na prestižních hudebních a bubenických akcích po celém světě. Vrcholem koncertu je čtyřicetiminutový set složený ze světových rockových a metalových hitů. „O tři dny později program nabídne letní kuchařskou komedii Čarodějky v kuchyni, v níž exceluje Sandra Pogodová. Tu zdařile doplňuje bývalá rosnička Michaela Dolinová, Ladislav Ondřej, známý především jako Jakub Mázl ze seriálu Ordinace v růžové zahradě, a slovenský herec Braňo Polák,“ láká na jeden z festivalových taháků Zdeněk David ze Zábřežské kulturní.

Mňága a Žďorp zdroj foto: z.k.

V následujícím týdnu, ve čtvrtek 24. června, odehraje na hradním nádvoří všechny svoje zásadní hity legenda české hudební scény Mňága a Žďorp a už o den později se zde spolu s kapelou The Leaders! představí držitel nezaměnitelného a fenomenálního hlasu Kamil Střihavka. Festival Hvězdy na hradě zakončí v neděli 27. června interaktivní pohádkové představení určené pro nejmenší děti v podání zábřežského herce a výtvarníka Tomáše Velzela.

Vstupenky na festivalové akce lze zakoupit online na webových stránkách nebo na prodejních místech Zábřežské kulturní. Hradní nádvoří bude pro návštěvníky otevřeno vždy hodinu před začátkem každé akce. „V případě deštivého počasí program přesuneme do kulturního domu s posunutým začátkem, takže návštěvníci o svůj pořad určitě nepřijdou,“ zdůraznil David. Pořadatelé upozorňují, že všechny akce proběhnou v souladu s aktuálně platnými opatřeními vlády.

Autor: red., Z. David, zdroj foto: z.k.

Fotogalerie

Čarodějky v kuchyni Sandra Pogodová    zdroj foto: z.k.

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.