Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 01. června 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Exmanžel ženu vytrvale obtěžuje výhrůžkami

01.06.2020 - Exmanžel ženu vytrvale obtěžuje výhrůžkami -...

Počasí

01.06.2020 - Pondělí

Teplota: 19 / 9 - SkoroJasno

02.06.2020 - Úterý

Teplota: 18 / 8 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Hygienici ukončili mimořádná opatření na Litovelsku a Uničovsku

29. března 2020 - 16:45

Zpět na seznam článků

AKTUALIZOVÁNO! Dále tam budou platit stejná omezení, jaká vláda zavedla na území celého Česka.

Hygienici ukončili mimořádná opatření na Litovelsku a Uničovsku

ilustrační snímek zdroj foto: OLK

Už v pondělí 30. března si budou moci lidé z Uničovska a Litovelska konečně oddychnout – hygienici totiž zrušili mimořádné opatření, kterým kvůli koronaviru před dvěma týdny oblast uzavřeli. „Opatření, která platila od 16. března, splnila podle našeho názoru svůj účel. Aktuální data ukazují, že míra a závažnost případů COVID-19 na Litovelsku a Uničovsku jsou srovnatelné se zbytkem Olomouckého kraje,“ vysvětlila Lenka Pešáková, ředitelka sekce ochrany a podpory veřejného zdraví z Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje.

Na základě rozhodnutí hygieniků tak dojde k uvolnění opatření, která v oblasti platila dva týdny.

Svoje stanoviště postupně opustí policisté i jejich kolegové z vojenské policie, kteří dohlíželi na dodržování příslušných nařízení. „Pokud jde o odběrné místo v lokalitě Nové Zámky u Litovle, tak to zůstane nadále v provozu. Stejně tak bude fungovat i pracoviště stálé lékařské služby, které bylo zřízeno, aby se lidem v této oblasti dostalo odpovídající zdravotní péče,“ uvedl hejtman Ladislav Okleštěk.

O novém nařízení hygieniků už hejtman informoval starosty Litovle, Uničova i Červenky prostřednictvím videokonference. Zároveň jim poděkoval za spolupráci. „Důrazně ovšem apeluji na občany, aby i nadále dodržovali všechna opatření, která až dosud vydal stát. Jsme teprve na začátku boje s koronavirem. Je na nás všech, aby se nemoc šířila co nejméně,“ sdělil hejtman.

AKTUALIZOVÁNO: „V návaznosti na rozhodnutí Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje o ukončení karantény v oblasti Litovelska a Uničovska, bude od pondělí 30. března opět obnoveno zastavování vlaků v Července a Uničově. Od 00:00 hod. dne 31. března pak bude obnoven provoz vlaků v úseku Červenka - Litovel - Senice na Hané na trati č. 307 Červenka - Prostějov hl.n. (s výjimkou tří párů školních spojů),“ uvedla tisková mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

Autor: red., E. Knajblová, zdroj foto: OLK

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: OLK

Související články

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.