Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 19. června 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Školáci zachytili, jak krásně je v Olomouckém kraji

19.06.2019 - Školáci zachytili, jak krásně je v Olomouckém kraji -...

Počasí

19.06.2019 - Středa

Teplota: 27 / 13 - Přeháňky-Déšť

20.06.2019 - Čtvrtek

Teplota: 25 / 17 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

I pacienti s onemocněním ledvin, mohou zamířit do podhůří Jeseníků

27. června 2013 - 07:36

Zpět na seznam článků

Léčbu jim zajistí Dialýza Šumperk

I pacienti s onemocněním ledvin, mohou zamířit do podhůří Jeseníků

MUDr.Petr Schlemmer - primář Dialýzy Šumperk zdroj foto:Agel

Dialyzační léčba u onemocnění ledvin je mnohdy spjata s celou řadou omezení. Pacienti musí pečlivě hlídat svůj jídelníček a jejich týdenní režim je často vázán na pravidelné návštěvy dialyzačního střediska. Bez nich by byl život pacientů v ohrožení. Usnadnit jim tuto situaci se snaží Dialýza Šumperk, která je členem skupiny AGEL.

Pacienti podstupující dialyzační léčbu z celé republiky mohou letos bez problémů trávit svou dovolenou na Šumpersku. V malebném podhůří Jeseníků se o zajištění dialyzační léčby postará právě Dialýza Šumperk.

„Pokud nechce pacient setrvávat po celý rok na jednom místě, může přijet na Šumpersko, kde se postaráme o odborné zajištění jeho léčby včetně dopravy na dialýzu v rámci regionu. Tuto službu nabízíme dialyzovaným pacientům z celé republiky a pevně věříme, že možnost trávit dovolenou mimo svůj obvyklý stereotyp pacienti uvítají,“ říká primář Dialýzy Šumperk, Petr Schlemmer s tím, že dialyzační péče bude i během dovolené zájemcům standardně hrazena zdravotními pojišťovnami. „Pacienti na dovolené samozřejmě za léčbu na Dialýze Šumperk nic navíc nedoplácejí. Pouze je třeba, aby s námi konzultovali svůj zájem o léčbu předem, a to na telefonním čísle 583 332 821,“ dodává primář.

Dialýza Šumperk zdroj foto:Agel

Kraj pod Jeseníky nabízí turistům po celý rok celou řadu lákadel – termální lázně, relaxační a sportovní resorty, historické památky i zachovalou přírodu s cyklotrasami. Více informací o zajištění dialýzy během dovolené lze získat ZDE

V České republice je v dialyzačních střediscích léčeno přes šest tisíc pacientů. Ročně přibude do těchto středisek více než tisíc pět set nových pacientů, kteří musí dialýzu podstupovat zpravidla třikrát týdně, kdy „samotný výkon“ trvá čtyři až pět hodin. I přes pokroky medicíny a obrovskou péči zdravotníků ročně zemře přes tisíc dialyzovaných pacientů.

 

Autor: red.,H. Szotkowská

Fotogalerie

MUDr.Petr Schlemmer - primář Dialýzy Šumperk  zdroj foto:Agel

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.