Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 30. listopadu 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Opilá řidička po havárii usnula za volantem

30.11.2021 - Opilá řidička po havárii usnula za volantem - Kolize ve...

Počasí

30.11.2021 - Úterý

Teplota: 2 / 0 - Sníh

01.12.2021 - Středa

Teplota: 4 / 2 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Igráček, který obletěl svět, bude mít svůj den v Šumperku

11. července 2014 - 22:25

Zpět na seznam článků

Šumperské muzeum chystá prázdninový den s oblíbenou hračkou

Igráček, který obletěl svět, bude mít svůj den v Šumperku

pozvánka

Igráček u pařížské Eiffelovky, před londýnským Big Benem či holandským větrným mlýnem. Takové a další podobné obrázky přinášejí děti do šumperského muzea.

Výtvarná soutěž Malujeme Evropu s Igráčkem doprovází výstavu oblíbených hraček Husákových dětí, která je až do 28. září k vidění v Galerii Šumperska. „Děti, které chtějí soutěžit o postavičku Igráčka s hracími kartami, si mohou v Informačním centru vyzvednout výkresy. Nakreslí Igráčka na různých místech Evropy, výtvory odevzdají v Informačním centru nebo na recepci muzea do 28. září. Nejzdařilejší obrázky budou po skončení soutěže vystaveny,“ uvedla Miluše Berková, tisková mluvčí muzea.

putovní výstava v Šumperku

Jako další zpestření letního volna muzejníci chystají Prázdninový den s Igráčkem. Odehraje se 30. července od 9 do 17 hodin. „Postavička Igráčka provede návštěvníka výstavami, zúčastní se s ním tvoření a pomůže při luštění kvízů a hádanek. Nebude chybět ani soutěž o zajímavé ceny,“ upřesnila Berková.

putovní výstava v Šumperku

Město plné Igráčků, oblíbených plastových hraček generace Husákových dětí, je v muzeu k vidění už teď. Výstava Fenomén Igráček už udělala radost dětem i dospělým v řadě českých i moravských měst a také v Šumperku přitahuje zájem návštěvníků.

Hračka v podobě osmicentimetrové figurky, představující nejrůznější profese a lidské činnosti, byla oblíbená v socialistickém Československu a v zemích bývalého východního bloku. Zrodila se ve výrobním družstvu Igra, jehož název vznikl v 50. letech podle ruského pojmenování pro hru. Igráček je hračkou, která spojuje generace. Putovní výstava Fenomén Igráček vznikla v Technickém muzeu v Brně ve spolupráci s firmou Efko.

putovní výstava v Šumperku

V Galerii Šumperska je k vidění celé město plné Igráčků s kulisami policejní stanice, nemocnice, supermarketu, prodejny ovoce a zeleniny a dalších obchůdků. To vše doplňují plastová autíčka, stromečky, a dokonce i dopravní značky. Nechybí ani svatba Igráčků.

Autor: red.,V.Krejčí

Fotogalerie

pozvánka
putovní výstava v Šumperku                zdroj foto:V.Krejčí

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

východ slunce Šumperk

východ slunce Šumperk

Fotek: 35
Přidáno: 29.10.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.