Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 25. září 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Obnova lesů zrychluje

24.09.2021 - Obnova lesů zrychluje - Červené zóny postupně zelenají

Počasí

25.09.2021 - Sobota

Teplota: 20 / 11 - PoloJasno

26.09.2021 - Neděle

Teplota: 21 / 10 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Infocentrum elektrárny Dlouhé stráně zahájilo letní provoz

07. května 2016 - 09:01

Zpět na seznam článků

Exkurze se dostanou až k horní nádrži

Infocentrum elektrárny Dlouhé stráně zahájilo letní provoz

PVE Dlouhé stráně zdroj foto: V. Sobol

Informační centrum přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně hlásí zahájení letního provozu: od 6. května mohou zájemci opět vyjet až do nadmořské výšky 1350 metrů a prohlédnout si horní nádrž elektrárny.

Hromadné výpravy i jednotlivci si mohou vybrat mezi autobusovou variantou dopravy a turistickou verzí, která zahrnuje výjezd jedinou šestisedačkovou lanovkou v České republice na vrchol Medvědí hory, odkud je to k horní nádrži čtyři kilometry po asfaltce nebo dva lesem po turistické trase.

Dlouhé stráně zdroj foto: V. Sobol

Ještě před několika dny byl na horní nádrži sníh, nyní už je cesta nahoru volná. „Pro velký zájem bude lanovka v provozu i ve všedních dnech s výjezdem v deset a sjezdem ve 14 hodin, od pátku do neděle pojede od 10 do 17 hodin,“ upřesnil Petr Marek, vedoucí střediska Kouty, kde je také infocentrum elektrárny.

Od horní stanice lanovky se k nádrži podle něj pohodlně dostanou i rodiny s kočárky, pro starší turisty zajištují provozovatelé o víkendu kyvadlovou dopravu autobusem. „Od 6. května mohou zájemci opět vyjet až do nadmořské výšky 1350 metrů a prohlédnout si horní nádrž elektrárny. Návštěvníky dopraví na vrchol Medvědí Hory expresní šesti-sedačková lanovka a odtud mohou vyrazit ke všem lákavým cílům. Rozbíhají se zde cesty na horní nádrž Dlouhých Strání, naučnou stezku Rysí Skála s unikátní vyhlídkou i všechny trasy na horská a silniční kola. Z rozhledny se lze kochat výhledy na panoráma Jeseníků a také se zde občerstvit na terase Baru u Medvěda. Pro méně zdatné turisty co nezvládnou  čtyřkilometrový výšlap jezdí pravidelně od stanice lanovky na horní nádrž Dlouhých Strání autobus tam i zpět (autobus nejezdí v květnu ve dnech pondělí - čtvrtek),“ láká k zajímavé prohlídce Tomáš Hrbáček ze střediska Kouty.

lanovka Kouty zdroj foto: T. Hrbáček

Dlouhé stráně jsou nejpopulárnějším cestovatelským cílem v Olomouckém kraji. „Zájemci si mohou vybrat několik variant exkurzí, nejpopulárnější je návštěva podzemních útrob elektrárny spojená s odborným výkladem a promítáním filmu o elektrárně nebo výjezd k horní nádrži, případně kombinace obou možností. Roční návštěvnost se v posledních letech pohybuje kolem 80 tisíc lidí,“ uvedl tiskový mluvčí Vladislav Sobol.

Elektrárna letos slaví 20 let od zahájení provozu. Výročí si připomíná sérií akcí, které začaly v dubnu podzemním přestavením Havlovy Audience v podání ostravského herce Norberta Lichého – informovali jsme ZDE.

Havlovy Audience v podání ostravského herce Norberta Lichého zdroj foto: V. Sobol

Pokračovat budou soutěží o maskota elektrárny i dětským dnem na horní nádrži a vyvrcholí v září konferencí a setkáním energetiků, bývalých zaměstnanců i partnerů elektrárny.

Autor: red., v.s.

Fotogalerie

PVE Dlouhé stráně             zdroj foto: V. Sobol

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Hradba 2021

Hradba 2021

Fotek: 18
Přidáno: 23.09.2021

Dny evropského dědictví v Zábřeze II.

Dny evropského dědictví v Zábřeze II.

Fotek: 54
Přidáno: 14.09.2021

Dny evropského dědictví v Zábřeze

Dny evropského dědictví v Zábřeze

Fotek: 45
Přidáno: 14.09.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.