Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 31. července 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou

30.07.2021 - Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou -...

Počasí

31.07.2021 - Sobota

Teplota: 25 / 16 - Bouřky

01.08.2021 - Neděle

Teplota: 19 / 14 - Bouřky

Zde je místo pro Vaši reklamu

Inspekce zakázala prodávat dětské plavky

26. května 2019 - 13:41

Zpět na seznam článků

Nejsou v souladu s bezpečnostními požadavky kladenými na dětské oblečení

Inspekce zakázala prodávat dětské plavky

nevyhovující dětské oblečení zdroj foto: ČOI

Česká obchodní inspekce dlouhodobě sleduje výskyt nebezpečných výrobků na tuzemském trhu. Tentokrát zjistila, že jsou nabízeny k prodeji dívčí plavky. Jedná se o produkt dívčí bikiny „For Yor“.

Na tuzemském trhu jsou nabízeny dívčí bikiny žluté barvy ve velikosti 122 s potiskem opiček a barevných puntíků. „Horní díl plavek je řešen se zavazováním za krkem a na zádech. Šňůrky jsou zhotovené ze stejného elastického materiálu jako plavky. Výrobky jsou prodávány bez obalu pouze s papírovou etiketou připevněnou k výrobku splintem,“ uvedl tiskový mluvčí inspekce Jiří Fröhlich.

Výrobek nesplňuje bezpečnostní požadavky zákona č. 102/2001 Sb., o obecné bezpečnosti výrobků, které jsou konkretizovány v EN 14682:2014 Bezpečnost dětského oblečení – Šňůry a šňůry na stažení u dětského oblečení, která patří mezi normy vyhlášené ke směrnici 2001/95/ES (GPSD). Oblečení určené pro malé děti nesmí být navrhováno, vyráběno nebo dodáváno se šňůrami na stažení nebo funkčními šňůrami v oblasti hlavy, krku nebo horní části hrudníku. Oblečení se šňůrou kolem krku musí být zhotoveno bez volných konců v oblasti krku a hrdla. Při hrách a běžném chování hrozí dětem riziko zachycení za funkční šňůry např. za části tobogánů či jiných herních prvků obvyklých na hřištích a koupalištích.

ČOI uložila prodejci opatření ve formě okamžitého stažení výše uvedených výrobků, jež jsou nebezpečné a které již byly uvedeny na trh i zpětné převzetí výše uvedeného nebezpečného výrobku od spotřebitele, který uvedený výrobek v kontrolované provozovně prokazatelně zakoupil. 

Informace o výrobku byly nahlášeny kontaktnímu bodu na MPO a zveřejněny v systému RAPEX.

Autor: red., J. Fröhlich

Fotogalerie

nevyhovující dětské oblečení                   zdroj foto: ČOI

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.