Úterý 18. června 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Chmatákům se na Šumpersku nedařilo

18.06.2019 - Chmatákům se na Šumpersku nedařilo - Byli přistiženi...

Počasí

18.06.2019 - Úterý

Teplota: 24 / 13 - Zataženo

19.06.2019 - Středa

Teplota: 26 / 14 - Přeháňky-Déšť

Inspekce zakázala prodávat dětské plavky

26. května 2019 - 13:41

Zpět na seznam článků

Nejsou v souladu s bezpečnostními požadavky kladenými na dětské oblečení

Inspekce zakázala prodávat dětské plavky

nevyhovující dětské oblečení zdroj foto: ČOI

Česká obchodní inspekce dlouhodobě sleduje výskyt nebezpečných výrobků na tuzemském trhu. Tentokrát zjistila, že jsou nabízeny k prodeji dívčí plavky. Jedná se o produkt dívčí bikiny „For Yor“.

Na tuzemském trhu jsou nabízeny dívčí bikiny žluté barvy ve velikosti 122 s potiskem opiček a barevných puntíků. „Horní díl plavek je řešen se zavazováním za krkem a na zádech. Šňůrky jsou zhotovené ze stejného elastického materiálu jako plavky. Výrobky jsou prodávány bez obalu pouze s papírovou etiketou připevněnou k výrobku splintem,“ uvedl tiskový mluvčí inspekce Jiří Fröhlich.

Výrobek nesplňuje bezpečnostní požadavky zákona č. 102/2001 Sb., o obecné bezpečnosti výrobků, které jsou konkretizovány v EN 14682:2014 Bezpečnost dětského oblečení – Šňůry a šňůry na stažení u dětského oblečení, která patří mezi normy vyhlášené ke směrnici 2001/95/ES (GPSD). Oblečení určené pro malé děti nesmí být navrhováno, vyráběno nebo dodáváno se šňůrami na stažení nebo funkčními šňůrami v oblasti hlavy, krku nebo horní části hrudníku. Oblečení se šňůrou kolem krku musí být zhotoveno bez volných konců v oblasti krku a hrdla. Při hrách a běžném chování hrozí dětem riziko zachycení za funkční šňůry např. za části tobogánů či jiných herních prvků obvyklých na hřištích a koupalištích.

ČOI uložila prodejci opatření ve formě okamžitého stažení výše uvedených výrobků, jež jsou nebezpečné a které již byly uvedeny na trh i zpětné převzetí výše uvedeného nebezpečného výrobku od spotřebitele, který uvedený výrobek v kontrolované provozovně prokazatelně zakoupil. 

Informace o výrobku byly nahlášeny kontaktnímu bodu na MPO a zveřejněny v systému RAPEX.

Autor: red., J. Fröhlich

Fotogalerie

nevyhovující dětské oblečení                   zdroj foto: ČOI

Další články z rubriky

Cvičení „Orkán“ v Jeseníkách

Cvičení „Orkán“ v Jeseníkách

Prověřil krajské záchranáře

Nebezpečná svítící želva se stahuje z trhu

Nebezpečná svítící želva se stahuje z trhu

Hračka se na trhu nabízela a prodávala pod názvem Musical Snail Twilight

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.