Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 21. března 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Šumperští studenti v partnerském města Sulmona

21.03.2019 - Šumperští studenti v partnerském města Sulmona -...

Počasí

Oblačno

21.03.2019 - Čtvrtek

Teplota: 11 / 3 - Oblačno

SkoroJasno

22.03.2019 - Pátek

Teplota: 15 / 5 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Inspektoři ČOI varují před dalším „šmejdem“

16. dubna 2013 - 21:23

Zpět na seznam článků

Kontrolujte údaje na zboží z e-shopu

Inspektoři ČOI varují před dalším „šmejdem“

ilustrační snímek zdroj foto:ČOI

Zboží zakoupené prostřednictvím internetu ne vždy splňuje to, co prodávající nabízí. O tom se přesvědčili inspektoři ČOI po odebrání ložní sady Dreamland. Měla být z dutých vláken, s bavlněným potahem a vhodná pro alergiky.

Na základě podání spotřebitele, že zakoupil v internetovém obchodě zboží, které neodpovídalo deklaraci prodejce, byl objednán inspektory stejný výrobek.  Jednalo se o ložní soupravu – přikrývku a polštář s označením Dreamland, který e-shop nabízel s těmito informacemi:„Nabízím set obsahující peřinu a polštář s náplní ze spirálovitě stočených dutých vláken. Potah je sto procent bavlna, materiál si zachová dlouhodobě elegantní vzhled a je vhodný pro alergiky….“ Tato sada – přikrývka a polštář, byla zaslána do textilní laboratoře k posouzení skutečného materiálového složení.

„Skutečnost však byla mnohem horší: laboratorní protokol uváděl pouze dvacet procent podíl bavlny v potahu a v náplni minimální obsah dutých vláken, zato příměs usňových proužků a jiných textilních příměsí pro alergiky nevhodných,“ uvedla tisková mluvčí ČOI Jana Jelínková.

Prodávající neinformoval spotřebitele pravdivě o důležité vlastnosti výrobku – materiálovém složení, což mohlo mít pro uživatele s alergickou zátěží negativní důsledky. Kontrolou obchodních podmínek e-shopu bylo dále zjištěno, že před plněním nebyly spotřebiteli poskytnuty ani povinné informace o záruce a následných právech. S prodávajícím bude zahájeno vedeno správní řízení pro porušení informačních povinností stanovených zákonem o ochraně spotřebitele a podezření na užití klamavých obchodních praktik.

 „Po převzetí zboží zakoupeného v e-shopu se vyplatí vždy údaje uvedené na výrobcích porovnat s informacemi, podle nichž spotřebitel zboží vybíral. Nesouhlasí-li, je na místě od kupní smlouvy odstoupit,“ doporučuje Vladimír Velčovský, ústřední ředitel ČOI.

Autor: red.,J.Jelínková

Fotogalerie

ilustrační snímek    zdroj foto:ČOI

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.