Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 01. června 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

VIDEO. Vlaky se vrací na zrekonstruovaný Negrelliho viadukt

31.05.2020 - VIDEO. Vlaky se vrací na zrekonstruovaný Negrelliho...

Počasí

01.06.2020 - Pondělí

Teplota: 19 / 9 - SkoroJasno

02.06.2020 - Úterý

Teplota: 17 / 8 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Inspektoři zjistili, že místo vína převládala voda

03. června 2018 - 08:51

Zpět na seznam článků

Víno odrůdy Pálava s přídavkem vody osmdesát čtyři procent vody

Inspektoři zjistili, že místo vína převládala voda

nevyhovující víno zdroj foto: SZPI

Státní zemědělská a potravinářská inspekce pokračuje v intenzívních kontrolách výroby a dalších fází uvádění do oběhu vína a vinařských produktů. Tyto kontroly se mj. zaměřují na nové povinnosti související s novelou zákona o vinohradnictví a vinařství.

Při kontrole v provozovně společnosti Dajoz v Dolních Bojanovicích inspektoři krom jiných úkonů odebrali k laboratorní analýze vzorek vína skladovaného v KEG sudu o objemu padesát litrů. „Dle průvodní dokumentace se jednalo o víno odrůdy Pálava, víno bílé, polosladké, výrobce: Juraj Uhlár, země původu: Slovensko,“ uvedl tiskový mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

nevyhovující víno zdroj foto: SZPI

Společnost Dajoz je tzv. příjemcem vína – subjektem, který jako první víno ze zahraničí uvádí do oběhu na území ČR – a inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce vzorek odebrali během povinné ochranné lhůty deseti dní od nahlášení dovozu vína ze zahraničí, po kterou musí příjemce ponechat víno v provozovně. Tyto povinnosti vznikly od účinnosti novely zákona o vinohradnictví a vinařství. „Analýza v laboratořích SZPI prokázala v odebraném vzorku přídavek vody v množství čtyřiaosmdesát procent. Dále analýza prokázala přídavek sacharózy v množství 28,6 gramů na litr. Oba zásahy patří k nepovoleným enologickým postupům a inspekce nařídila likvidaci předmětné nevyhovující šarže,“ informoval Pavel Kopřiva.

Inspekce informaci vloží do evropského systému pro boj s falšovanými potravinami AACS a s kontrolovanou osobou zahájí správní řízení o uložení pokuty.

Autor: red.,P.Kopřiva, zdroj foto:SZPI

Fotogalerie

nevyhovující víno                   zdroj foto: SZPI

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.