Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 25. února 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

VIDEO. Policejní honička v Litovli

25.02.2021 - VIDEO. Policejní honička v Litovli - Zdrogovaný řidič...

Počasí

25.02.2021 - Čtvrtek

Teplota: 12 / 4 - Jasno

26.02.2021 - Pátek

Teplota: 12 / 2 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Investice do vzdělání za 189 miliónů

14. února 2012 - 21:50

Zpět na seznam článků

Kraj postaví gymnáziu novou budovu s jídelnou, tělocvičnou a učebnami

Investice do vzdělání za 189 miliónů

základní kámen dostavby školy zdroj: Ol

Nový pětipatrový objekt postaví během letošního a následujícího roku Olomoucký kraj v areálu Slovanského gymnázia v Olomouci. Škola tak získá novou jídelnu, tělocvičnu a výukové prostory. Investice za 189 miliónů korun byla zahájena dnes přímo v objektu školy.
Gymnázium dosahuje výborných výsledků a uspělo i v případě státních maturit. Škola si zaslouží, aby měli pedagogové i žáci přiměřené podmínky pro svou práci,“ uvedl hejtman Martin Tesařík.
Nová jídelna s kapacitou 370 osob a výdejem obědů až pro 1 500 strávníků bude sloužit nejen žáků gymnázia, ale také dalších dvou blízkých škol, jimiž jsou sousední Střední průmyslová škola strojnická a Střední škola technická a obchodní, Olomouc sídlící na Kosinově ulici. Plány počítají s tělocvičnou, venkovním hřištěm na její střeše a šatnami. Objekt dále bude obsahovat učebny včetně specializovaných laboratoří, bufet a sociální zařízení. Součástí projektu jsou i venkovní úpravy včetně příjezdové komunikace, parkoviště a výsadby zeleně.
Práce na výstavbě nové budovy Slovanského gymnázia byly zahájeny dnes, celý projekt by měl být dokončen v červenci příštího roku. Autorem řešení je architekt Miroslav Pospíšil z atelieru-r, o stavební práce se podělí firmy Gemo a OHL ŽS.
Slovanské gymnázium vzniklo v roce 1867 jako první česká střední škola na střední a severní Moravě. Prvním maturitám předsedal osobně císař František Josef I., který žákům kladl otázky z historie rakouské, francouzské a anglické historie. Gymnázium absolvovala řada významných osobností včetně kardinála Františka Tomáška, arcibiskupa Leopolda Prečana, varhaníka Antonína Schindlera a jazzového pianisty Emila Viklického. „Pedagogický sbor školy pomáhal rovněž při poválečné obnově Univerzity Palackého,“ říká současný ředitel Radim Slouka

Autor: red., I. Heger

Fotogalerie

základní kámen dostavby školy       zdroj: Ol
nová budova     zdroj:OK

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.