Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 21. března 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Šumperští studenti v partnerském města Sulmona

21.03.2019 - Šumperští studenti v partnerském města Sulmona -...

Počasí

Oblačno

21.03.2019 - Čtvrtek

Teplota: 11 / 3 - Oblačno

SkoroJasno

22.03.2019 - Pátek

Teplota: 15 / 5 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Ivan Hlas TRIO v Šumperku

15. září 2017 - 12:44

Zpět na seznam článků

Připomene oblíbené hity

Známý český písničkář a hudebník, který se proslavil především písněmi k filmu Šakalí léta, v současnosti vystupuje s Norbi Kovácsem a Jaroslavem Olinem Nejezchlebou v Triu Ivana Hlase. A právě v tomto složení společně zavítají v úterý 10. října i do Domu kultury Šumperk.

Ivan Hlas právě za skladby k tomuto veřejnosti známému filmovému muzikálu v roce 1993 obdržel Českého lva za nejlepší hudbu. Je držitelem dvou cen Akademie populární hudby a autorem řady hitů, z nichž mnohé doslova zlidověly, jako například Malagelo, Karlín, Aranka umí hula hop nebo Miláčku, vrať se. Dále jeho filmovou hudbu můžete slyšet v pohádce Jak si zasloužit princeznu a oblíbeném snímku Báječná léta pod psa. Spolupracuje s řadou hudebníků a interpretů naší populární hudby. V roce 1968 založil školní skupinu The Mice a v roce 1971 společně s Janem Velebou Žízeň. Později vedl skupiny Navi Papaya, Ivan Hlas a Nahlas. Hrál i s kapelou Yo Yo Band nebo Ondřejem Hejmou. Od roku 2005 vystupuje s již zmíněnými excelentními muzikanty v Triu Ivana Hlase. Zatím jejich posledním počinem je CD Krásnej dar.

Cellista, baskytarista, příležitostný hráč na mandolu a další strunné nástroje Jaroslav "Olin" Nejezchleba vystudoval hru na violoncello na brněnské Státní konzervatoři. V době studií hrával s cimbálovou muzikou Písečan. V roce 1981 odešel do Prahy, kde nastoupil na post baskytaristy ve skupině Marsyas. Odtud přešel k Vladimíru Mišíkovi do Etc..., kde zůstal osmnáct let. S Vladimírem Mišíkem v té době hrával (a dosud hraje) ve volném akustickém sdružení Čunderground, s Petrem Kalandrou v jeho Blues Session, a spolupracoval s celou řadou dalších hudebních osobností.

Ivan Hlas Trio zdroj foto: DK

Slovenský kytarista a zpěvák Norbi Kovács se po prvních muzikantských zkušenostech v roce 1992 odstěhoval do Prahy a od té doby hrál s různými kapelami a řadou interpretů, především s písničkářkou Radůzou, Petrem Skoumalem či Máriem Bihárim. Věnoval se I pedagogické činnosti. Je členem skupiny Lokomotiva a hostuje u kapely PH 5.5. Věnuje se I hudbě filmové a scénické (například hudba k filmu U mě dobrý). V roce 2013 vydal sólové instrumentální album Takžetak, které vychází z klasických kytaristických forem, jako je ragtime, folk, trocha blues, patrné jsou i stopy gypsy jazzu či flamenka. Norbi Kovács je nejen fenomenálním kytaristou, ale také výborným fotografem a má za sebou již několik úspěšných výstav.

Ivan Hlas Trio vystoupí ve velkém sále Domu kultury Šumperk v úterý 10. října od sedmi hodin večer. Vstupné na sezení zakoupíte v předprodeji za 190 korun, v den akce lístky podraží o čtyřicet korun.

On-line rezervace vstupenek ZDE

Autor: red., M. Horáková

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.