Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 05. prosince 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Opilá řidička narazila do údržbového vozu

04.12.2023 - Opilá řidička narazila do údržbového vozu - Kolize se...

Počasí

05.12.2023 - Úterý

Teplota: -1 / -3 - Sníh

06.12.2023 - Středa

Teplota: 0 / -2 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

JESENIO CUP 2023

15. listopadu 2023 - 09:23

Zpět na seznam článků

Reportáž z Mezinárodního závodu ve sportovní gymnastice žen

JESENIO CUP 2023

JESENIO CUP 2023 zdroj foto: oddíl

V sobotu 11. listopadu se sjely do tělocvičny na 4. Základní školu děvčata ze čtyř států Evropy. Maďarská Budapešť přivezla kategorii juniorek, polské závodnice z Nysy přijely s nejsilnějším družstvem žákyň a slovenské závodnice spěchaly nejrychlejším spojem ze Žiliny. Pole závodnic doplnila děvčata z TJ Praděd Bruntál, který byl spolupořadatelem závodu, závodnice z TJ Valašské Meziříčí a šestnáct závodnic pořádajícího oddílu SG TJ Šumperk.

Nejmladší ročník 2016 zastupovala Anička Luknárová, která svým výkonem přesvědčila rozhodčí a závod vyhrála. V kategorii starších žákyň zvítězila Marková Elén z Valašského Meziříčí před svou kamarádkou a sestrami Kristýnkou a Amálkou Fajtovou.

Dvě Elišky Brumovská a Mičkechová sbíraly zkušenosti před Amálkou Misárovou z Brunálu, Stázkou z Valmezu a dvěma závodnicemi ze Žiliny. Nejzkušenější mladší žákyně měly silnou konkurenci děvčat z Nysy. Zvítězila Nina Jaseniuk, dcera rozhodčí a trenérky sportovní školy NTG Nysa. Dosáhla nejvyšší známky obtížnosti na všech nářadích /D/ a sestavy zacvičila velmi čistě /známka E/.  Za ní vybojovala stříbro Sára Babišová, která se výkonem k vítězce přiblížila na kladině a prostných, na bradlech ale musí svou obtížnost ještě vylepšit.

V dalším pořadí se střídaly závodnice z Nysy, Žiliny a Bruntálu. Mezi nimi vybojovala čtvrté místo Bára Bukovjanová a Gábi Voborníková se smůlou na kladině, když zvolila na náskok nevhodné nářadí, náskok opakovala a byla potrestána srážkou jednoho bodu. Ale o tom je sport.

Starší žákyně Gabriela Matýsová /5. místo/, Lucie Škrabalová /5. místo/, Dita Vašáková /8. místo/ a Maruška Burešová bojovaly v silné konkurenci polských závodnic, které opět přesvědčily vysokými známkami obtížnosti. Vítězkou kategorie juniorek se stala polská závodnice Zuzana Sarkowicz, která dosáhla nejvyšší bodové hodnocení ze všech soutěžících. Radost měla žákyně 7. B Eva Čvančarová, která se zařadila těsně za ní před maďarskými a slovenskými závodnicemi čistým provedením svých sestav. Dále 7. místo Nela Danielová a za ní Terezie Langerová. V kategorii žen byly zastoupeny všechny kluby a zlato zůstalo doma zásluhou Kristýny Šimkové, žákyně 9. A, které konečně přálo štěstí, a zvítězila.

Znovu se podařilo obnovit gymnastické přátelství čtyř států, šesti klubů a 58 závodnic sportovní gymnastiky celé Evropy.

Autor: red., Jana Pražáková - trenérka, zdroj foto: TJ Šumperk

Fotogalerie

JESENIO CUP 2023   zdroj foto: oddíl
JESENIO CUP 2023   zdroj foto: oddíl
JESENIO CUP 2023   zdroj foto: oddíl
JESENIO CUP 2023   zdroj foto: oddíl
JESENIO CUP 2023   zdroj foto: oddílJESENIO CUP 2023   zdroj foto: oddíl

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.