Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 17. října 2025 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Klenoty pralesa promění sbírkové skleníky v tropický ráj

17.10.2025 - Klenoty pralesa promění sbírkové skleníky v tropický...

Počasí

17.10.2025 - Pátek

Teplota: 11 / 8 - obcasny-Déšť

18.10.2025 - Sobota

Teplota: 9 / 2 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Jak financovat a nastartovat podnikání

17. října 2025 - 10:01

Zpět na seznam článků

UP Business Camp 2025

Jak financovat a nastartovat podnikání

UPBC24 zdroj foto upol: Antonín Šrejber

Jak financovat podnikatelský záměr, kde hledat investora a na co si dát pozor v podnikatelských začátcích? Odpovědi nabídne letošní ročník konference UP Business Camp, kterou již šestnáctým rokem pořádá Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci (UP). Akce se uskuteční ve čtvrtek 27. listopadu v Pevnosti poznání a zaměří se na téma Investice a finance v byznysu.

Na akci se rozeberou různé možnosti financování podnikání, od rizikového kapitálu přes crowdfunding až po příběhy firem, které uspěly i bez velkých investic. „Cílem letošního ročníku je ukázat, že finanční strategie může mít mnoho podob a že i začínající podnikatelé mají široké možnosti, jak nastartovat nebo rozvíjet svůj projekt. Chceme účastníkům předat praktické know-how i inspiraci, jak vybrat správný typ financování a na co si dát pozor, když investor zaklepe na dveře,“ říká Petr Suchomel, ředitel Vědeckotechnického parku UP.

Program nabídne inspirativní řečníky i praktické workshopy, které propojí svět financí s reálným podnikáním. „Na pódiu se představí mimo jiné Dominik Píchal, zakladatel značky Grizly, který vysvětlí, jak se mu podařilo z malého e-shopu vybudovat miliardovou firmu v segmentu zdravé výživy. Jindřich Fáborský, tvůrce Marketing Festivalu a vzdělávacího programu Digisemestr, přiblíží, proč nikdy nebyla lepší doba začít podnikat. Tereza Krejčí z platformy Donio poradí, jak využít sílu odměnového crowdfundingu i pro komerční projekty a získat finance a podporu komunity ještě dřív, než padne první koruna investice. O pohled investora se podělí Daniel Hastík z Tensor Ventures, který pomáhá startupům orientovat se v investičním světě a radí, jak zaujmout při prvním setkání. Chybět nebudou ani praktická témata z oblasti právního zázemí startupů,“ uvedl tiskový mluvčí Egon Havrlant.

Pro účastníky jsou připraveny také workshopy zaměřené na praktické dovednosti.

Kromě přednášek a workshopů se účastníci mohou těšit na Startup Show, kterou Vědeckotechnický park UP pořádá ve spolupráci s Inovačním centrem Olomouckého kraje (ICOK). Vystoupí v ní začínající podnikatelé z akceleračního programu ICOK Akcelerátor a v den UP Business Campu představí své projekty před publikem.

Významnou součástí konference je podnikatelský networking propojující začínající podnikatele, studenty s podnikatelským duchem i zavedené firmy a investiční partnery. To vše u dobrého jídla a pestrého programu.

Autor: red., E. Havrlant zdroj foto: upol - Antonín Šrejber

Fotogalerie

 UPBC24     zdroj foto upol: Antonín Šrejber

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.