Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 21. března 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

VIDEO. Seniorská obálka může zachránit život

20.03.2019 - VIDEO. Seniorská obálka může zachránit život - Prvním...

Počasí

Oblačno

21.03.2019 - Čtvrtek

Teplota: 11 / 3 - Oblačno

SkoroJasno

22.03.2019 - Pátek

Teplota: 15 / 5 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Jak končil mezinárodní projekt REALM v Bruselu

14. října 2012 - 14:32

Zpět na seznam článků

Palackého univerzitu, která se zapojila do projektu, zastupovala proděkanka Marešová

Jak končil mezinárodní projekt REALM v Bruselu

Jak končil mezinárodní projekt REALM v Bruselu foto:M.Vráželová

Ve středu 10. října se v Bruselu uskutečnil poslední ze série seminářů mezinárodního projektu REALM. Přímo v místě konání se ho zúčastnila proděkanka pro studijní záležitosti a celoživotní vzdělávání Pedagogické fakulty Univerzity Palackého Hana Marešová.

Série seminářů se konala v rámci mezinárodního projektu REALM a Univerzita Palackého je zde zapojena jako zástupce Olomouckého kraje. Projekt REALM spojil po celý rok 2012 účastníky z 15 evropských regionů, kteří pracovali na tématech v oblasti vzdělávání dospělých. Záměrem bylo vytvořit síť odborníků v oblasti celoživotního vzdělávání, kteří budou výsledky roční spolupráce následně implementovat ve vzdělávacích institucích ve své zemi. Na závěrečném setkání došlo k formulaci doporučení, která budou předána Evropské komisi pro přípravu tematických dokumentů nového programovacího období, zároveň byly zformulovány možnosti další spolupráce v rámci vytvořené sítě odborníků v období po ukončení projektu REALM a vytvořena virtuální síť spolupracovníků v rámci sociální sítě LinkedIn.

REALM 1

Seminářů REALM se pravidelně účastnili nejen zástupci zapojených evropských regionů, ale také představitelé Evropské komise. Setkání pracovní skupiny pro ně bylo příležitostí poznat a vyhodnotit konkrétní příklady dobré praxe z členských států EU. Na červencovém setkání představila proděkanka Marešová úspěšný ESF projekt Univerzity Palackého z oblasti vzdělávání dospělých a využití virtuálního prostředí.

REALM

Mezi tématy se objevily např. nové dovednosti a povolání, mládež v pohybu, boj proti chudobě, inovativní EU, digitální agenda pro Evropu nebo problematika aktivního stárnutí. Projekt je financován z prostředků komunitárního programu Grundtvig, jeho rozpočet činí 170.000 EUR.

Poslední se seminářů se uskutečnil během Týdne evropských měst a regionů (tzv. Open Days 2012). V Bruselu se v tuto dobu koná přes sto odborných seminářů, na nichž se setkávají zástupci z regionů a političtí představitelé. Společně diskutují o výzvách evropských regionů a hledání společných řešení. Semináře se věcně dotýkají příprav na budoucí programovací období politiky soudržnosti 2014–2020. Olomoucký kraj představil projekt Cestování časem, který je financován z Operačního programu přeshraniční spolupráce ČR – Polsko 2007–2013.

 

 

Autor: red.,M.Vráželová, foto:M.Vráželová

Fotogalerie

Jak končil mezinárodní projekt REALM v Bruselu  foto:M.Vráželová

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.