Sobota 31. července 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou

30.07.2021 - Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou -...

Počasí

31.07.2021 - Sobota

Teplota: 25 / 16 - Bouřky

01.08.2021 - Neděle

Teplota: 19 / 14 - Bouřky

Jak na správný letní odpočinek?

12. července 2021 - 12:11

Zpět na seznam článků

Poradí pátý díl Ambulance aktivního zdraví

Jak na správný letní odpočinek?

prof. MUDr. Roman Havlík, Ph.D. zdroj foto:FNOL

Jak nejlépe načerpat síly o letní dovolené? Je vhodnější aktivní volno s pohybovými aktivitami, nebo úplné „vypnutí“ a lenošení? A co často diskutované méně tradiční formy odpočinku typu pobytu ve tmě či dlouhé meditační pouti?

Na tyto a další otázky se bude snažit najít odpovědi pátý díl Ambulance aktivního zdraví, seriálu debat odborníků pořádaného FN Olomouc.

Zhruba tři čtvrtě hodiny trvající pořad bude naživo k vidění ve středu 14. července od sedmnácti hodin a poté ze záznamu také na webových stránkách ambulanceAZ.fnol.cz. „Často se dnes setkáváme s obecnými radami a doporučeními například v tom smyslu, že svou dovolenou máme proložit všemožnými pohybovými a zážitkovými aktivitami. Je ale skutečně možné mít pro správný a hodnotný odpočinek jeden univerzální recept? Nebo každému z nás vyhovuje něco jiného, například i v závislosti na našem zaměstnání a celoročním režimu?“ ptá se duchovní autor a průvodce pořadem profesor Roman Havlík, FN Olomouc.

Jeho hosty budou v pořadu věnovaném tentokrát letnímu odpočinku odborníci z Katedry rekreologie Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci - profesor Ivo Jirásek, který se zabývá filozofickými aspekty tělesné kultury, výchovou prožitkem a její metodikou, a vedoucí katedry Zdeněk Hamřík, jehož doménou je problematika zdravého a aktivního životního stylu.

Autor: red., A. Fritscher, zdroj foto: FNOL

Fotogalerie

prof. MUDr. Roman Havlík, Ph.D.      zdroj foto:FNOL

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.