Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 17. května 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Pevnost poznání ve znamení ochrany přírody

17.05.2021 - Pevnost poznání ve znamení ochrany přírody - Květnová...

Počasí

17.05.2021 - Pondělí

Teplota: 13 / 10 - obcasny-Déšť

18.05.2021 - Úterý

Teplota: 16 / 9 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Jak postupuje online sčítání v Olomouckém kraji

24. dubna 2021 - 12:42

Zpět na seznam článků

Nejaktivnější jsou v Mutkově

Jak postupuje online sčítání v Olomouckém kraji

Online sčítání v Olomouckém kraji zdroj:ČSÚ zdroj : archiv

Český statistický úřad dosud obdržel celkem 3,4 milionu elektronických sčítacích formulářů. Přímo za Olomoucký kraj přes 185 tisíc. Online se tedy sečetlo už přibližně 370 tisíc obyvatel kraje. Nejaktivnější obcí je Mutkov v okrese Olomouc.

Během čtyř týdnů se v Česku elektronicky sečetlo už zhruba 6,8 milionu osob. Od minulé soboty má navíc každý možnost si vybrat, jestli se sečte online, nebo prostřednictvím papírového formuláře.

Z údajů o počtu odeslaných elektronických sčítacích formulářů na sto bytů za každou obec vyplývá, jaké je zapojení jednotlivých obcí do online sčítání. „Na předních místech se pohybují malé obce. Mezi nimi jsou nejaktivnější Mutkov, Sobíšky a Luboměř pod Strážnou. U obcí, ve kterých bylo identifikováno více než pět set bytů, jsou na prvních pozicích. Lutín, Dolany a Dolní Studénky. V kategorii, kterou představují obce s více než tři tisíce byty, v online sčítání vynikají Přerov, Šumperk a Olomouc,“ upřesňuje první místopředsedkyně ČSÚ Eva Krumpová.

tabulka zdroj:ČSÚ

Na opačné straně žebříčku jsou Ostružná, Janoušov a Šubířov. Obce se zaměřením na turistický ruch, s významným podílem krátkodobě pronajímaných bytů či chatové oblasti mohou vykazovat nižší hodnoty odeslaných formulářů na sto bytů, a to kvůli vyššímu počtu neobydlených bytů. Nemusí to však znamenat slabší zájem o online sčítání u obyvatel, kteří v těchto obcích žijí.

Autor: red., Tomáš Chrámecký

Fotogalerie

Online sčítání v Olomouckém kraji       zdroj:ČSÚ               zdroj : archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.