Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 25. října 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Bývalý prasečák se mění ve výstavní prostory

25.10.2021 - Bývalý prasečák se mění ve výstavní prostory -...

Počasí

25.10.2021 - Pondělí

Teplota: 11 / 4 - Jasno

26.10.2021 - Úterý

Teplota: 9 / 5 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Jak to jezdí na dálnici D1, najdete ZDE!

30. července 2013 - 21:51

Zpět na seznam článků

Činnost na úseku Lhotka – Velká Bíteš monitorují kamery

Jak to jezdí na dálnici D1, najdete ZDE!

ilustrační snímek zdroj:dopravni.info

Necelý týden poté, co ministr dopravy Zdeněk Žák rozhodl o kamerovém monitoringu problematického úseku modernizované dálnice D1, zprovoznil Státní fond dopravní infrastruktury ve spolupráci s Ředitelstvím silnic a dálnic speciální aplikaci, na které lze sledovat práce na dotčeném úseku Lhotka–Velká Bíteš.

Aplikace, která je dostupná ZDE je funkční od pondělí 29. července a umožňuje nejen kamerový monitoring aktuální situace, ale také zobrazení historie záznamů, které jsou ukládány v hodinových intervalech od data spuštění této aplikace. „Nejen úředníci, ale také všichni občané si nyní mohou na webu snadno ověřit, jak práce ve skutečnosti pokračují nebo nepokračují,“ konstatoval ministr Žák.

Na zhruba devítikilometrovém modernizovaném úseku jsou k dispozici záznamy z celkem devíti kamer, které monitorují situaci na dálnici v obou směrech.

Ministr dopravy v sobotu 20. července vyzval firmu OHL ŽS k okamžitému a bezpodmínečnému obnovení přerušených prací a odmítl navyšování ceny stavby. O tři dny později situaci na místě vyhodnotila kontrola složená ze zástupců MD, ŘSD a SFDI.

Zhotovitel práce přerušil kvůli údajně špatné kvalitě podloží pod krajnicí, kde se měla dálnice provizorně rozšiřovat. „Po dohodě s ŘSD by se měl stavební postup změnit tak, aby úsek dálnice D1 v tomto místě byl modernizován do finální podoby, tedy včetně zpevnění podloží,“ uvedla tisková mluvčí Ministerstva dopravy Andrea Volaříková.

Autor: red.,A.Volaříková

Fotogalerie

ilustrační snímek                    zdroj:dopravni.info

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.