Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 01. října 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Kapitoly z přírody a historie Šumperka

30.09.2022 - Kapitoly z přírody a historie Šumperka - V knihovně...

Počasí

01.10.2022 - Sobota

Teplota: 15 / 8 - obcasny-Déšť

02.10.2022 - Neděle

Teplota: 15 / 11 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Jak začít hubnout?

13. září 2022 - 08:08

Zpět na seznam článků

Ambulance aktivního zdraví - tentokrát o obezitě

Jak začít hubnout?

prof. MUDr. Roman Havlík, Ph.D., ředitel FN Olomouc zdroj foto: FNOL

Letní měsíce jsou dobou dovolených a během nich má řada z nás sklony k hřešení, mimo jiné i v oblasti jídla a pití či lenošení. Na konci léta pak mnohé - podobně jako po vánočním období - vyděsí pohled na ručičku váhy a oblé křivky vlastního těla. Obezita je přitom hrozivý fenomén současnosti, jen u nás trpí nadváhou více než šedesát pět procent dospělých.

Jak s nezdravými kily navíc zatočit, poradí první poprázdninový díl Ambulance aktivního zdraví (Ambulance AZ), seriálu debat odborníků pořádaného FN Olomouc.

Zhruba tři čtvrtě hodiny trvající pořad bude naživo k vidění ve středu 14. září od 17 hodin. Následně také ze záznamu na webových stránkách ambulanceAZ.fnol.cz a současně na YouTube kanálu a facebookové stránce FN Olomouc. „Je vědecky dokázáno, že obezita dokáže zkrátit délku lidského života až o deset let a je spouštěčem řady závažných onemocnění. Přesto u nás obézních lidí stále přibývá a v Evropě patříme v tomto ukazateli k těm nejhorším. Přitom většina z nás dokáže svou hmotnost sama ovlivnit. Stačí jen chtít a vědět jak,“ říká autor pořadu a jeho průvodce profesor Roman Havlík, ředitel Fakultní nemocnice Olomouc.

Jeho hosty ve studiu budou tentokrát lékařka III. interní kliniky - nefrologické, revmatologické a endokrinologické FN Olomouc Ľubica Cibičková a její kolegyně z Kliniky tělovýchovného lékařství a kardiovaskulární rehabilitace téže nemocnice lékařka Katarína Moravcová.

Cílem projektu Ambulance AZ je připomenout veřejnosti téma aktivního zdraví a zodpovědného přístupu každého z nás k vlastní tělesné i duševní kondici. Letošní série je věnována konkrétním diagnózám, jako jsou vedle zubního kazu například hypertenze, diabetes či obezita,“ uvedl tiskový mluvčí Adam Fritscher.

V rámci každého dílu přítomní hosté odpovídají i na dotazy, které mohou zájemci již před vysíláním klást prostřednictvím webových stránek ambulanceAZ.fnol.cz. Na stejné internetové adrese také naleznou různé zajímavé odkazy a tipy na podporu aktivního zdraví i kontakty na specializované poradny ve FN Olomouc.

Autor: red., A. Fritscher, zdroj foto: FNOL

Fotogalerie

prof. MUDr. Roman Havlík, Ph.D., ředitel FN Olomouc     zdroj foto: FNOL

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Festival Čokoládové Losiny II.

Festival Čokoládové Losiny II.

Fotek: 66
Přidáno: 29.09.2022

Festival Čokoládové Losiny I.

Festival Čokoládové Losiny I.

Fotek: 86
Přidáno: 29.09.2022

Festival medu v Šumperku 2022

Festival medu v Šumperku 2022

Fotek: 60
Přidáno: 20.09.2022

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.