Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 25. září 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Obnova lesů zrychluje

24.09.2021 - Obnova lesů zrychluje - Červené zóny postupně zelenají

Počasí

25.09.2021 - Sobota

Teplota: 20 / 11 - PoloJasno

26.09.2021 - Neděle

Teplota: 21 / 10 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Jaká byla zatím návštěvnost Jeseníků?

30. května 2012 - 07:25

Zpět na seznam článků

Zima v návštěvnosti nezklamala, Jeseníky jsou stále oblíbenější

Jaká byla zatím návštěvnost Jeseníků?

ilustrační snímek zdroj:sumpersko.net

Z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) z cestovního ruchu za první čtvrtletí roku 2012 vyplývá, že návštěvnost Jeseníků v tomto období nadále rostla. Návštěvníků mírně přibylo, ale čas, který v Jeseníkách tráví, se neprodlužuje. Za první čtvrtletí zavítalo podle ČSÚ do Jeseníků v Olomouckém kraji přes 51 tisíc návštěvníků, kteří zde v ubytovacích zařízeních strávili 202 tisíc nocí.

zima 1

Oproti stejnému období minulého roku jde o nárůst návštěvníků o přibližně 3,5 procenta. Počet přenocování přitom zůstává stejný, a to necelé 4 dny. Do těchto dat nejsou započítáváni jednodenní návštěvníci nebo ti, kteří se neubytovali v registrovaných ubytovacích zařízeních. Celkový výsledek Olomouckého kraje za první tři měsíce roku 2012 činí růst návštěvníků o 3,5 procenta, tedy 93 tisíc osob, s nižším počtem ubytování, kdy krajský průměr představuje 3,4 dne na návštěvníka, celkově 283 tisíc nocí, což je mírný pokles o 4,3 procent.

„V Jeseníkách považujeme za úspěch, že jsme si návštěvníky nejen udrželi, ale ještě rozšířili jejich řady. Nárůst návštěvníků již třetím rokem v řadě je dokladem, že se Jeseníky stávají stále oblíbenější destinací. Podle našich dat se k nám velké procento hostů rádo vrací a to nemluvíme o těch návštěvnících, které ČSÚ neeviduje. Celková návštěvnost by tak mohla být ještě o něco vyšší,“ uvažuje Jan Závěšický, ředitel Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu (J-SCR), destinačního managementu, která zastupuje zájmy svých členů v cestovním ruchu.

zima2

Jeseníky jsou již tradičně tahounem zimní sezóny cestovního ruchu v Olomouckém kraji, takže jejich dobrá návštěvnost mě příliš nepřekvapila. Celkový postupný růst návštěvnosti v kraji nás těší, ale zkracující se délky pobytu jsou signálem pro intenzivnější prezentaci nabídky našich turistických regionů návštěvníkům v celé České republice. Musíme naše návštěvníky o těchto nabídkách a atraktivitách dobře informovat a pečovat o ně, vážit si našich hostů,“ hodnotí začátek letošního roku hejtman Olomouckého kraje Martin Tesařík. Podle něj bude stále těžší si návštěvníky udržet a je to obtížný úkol nejen pro samosprávy.

Samozřejmě bychom chtěli ještě delší průměrné pobyty, tedy počet přenocování. Stále platí, že se musíme více snažit, jak v Jeseníkách udržet návštěvníky déle,“ říká Závěšický a upozorňuje: „Na dovolené dnes nechtějí návštěvníci většinou moc přemýšlet a stresovat se. Chtějí mít kvalitní program, aby o ně bylo dobře postaráno. Musíme jim ukázat Jeseníky v celé kráse a také využít širokou nabídku kvalitních služeb. Proto musíme více spolupracovat, vytvářet společné nabídky, spolupracovat na společném marketingu a zejména propagaci. Taky je třeba pamatovat, že za své peníze chce klient odpovídající kvalitu, což návštěvníci přirozeně vyžadují všude.“

zima3

J-SCR plánuje společnými projekty nabídku Jeseníků více zviditelnit. „Na prázdniny chystáme nové produkty cestovního ruchu. Letos se tak mohou návštěvníci těšit na Aloise Nebela, čarodějnice nebo také poutní turistiku v Jeseníkách, které jsou plné příběhů a zajímavé historie,“ láká Závěšický na letní sezónu v nejvyšších moravských horách.

Autor: red., B.Haušková J-SCR

Fotogalerie

ilustrační snímek            zdroj:sumpersko.net

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Hradba 2021

Hradba 2021

Fotek: 18
Přidáno: 23.09.2021

Dny evropského dědictví v Zábřeze II.

Dny evropského dědictví v Zábřeze II.

Fotek: 54
Přidáno: 14.09.2021

Dny evropského dědictví v Zábřeze

Dny evropského dědictví v Zábřeze

Fotek: 45
Přidáno: 14.09.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.