Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 12. listopadu 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

ČOI zajistila padělky za 24 milionů korun

12.11.2019 - ČOI zajistila padělky za 24 milionů korun - V průběhu...

Počasí

12.11.2019 - Úterý

Teplota: 8 / 6 - obcasny-Déšť

13.11.2019 - Středa

Teplota: 7 / 5 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Jaká je bezpečnost zapalovačů u nás

14. února 2013 - 19:38

Zpět na seznam článků

Zakázané zapalovače „novelty“ jsou stále na českém trhu

Jaká je bezpečnost zapalovačů u nás

ilustrační snímek zdroj foto:čoi

Česká obchodní inspekce se i v roce 2012 podílela na mezinárodním kontrolním projektu PROSAFE zaměřeném na bezpečnost zapalovačů. Při dozoru nad českým trhem spolupracovali inspektoři také s celními orgány. Namátkové kontroly obchodů, včetně internetových, se sortimentem zapalovačů probíhaly ve všech krajích České republiky.

Inspektoři našli v tržní síti zapalovače typu „novelty“, přestože je jejich prodej nařízením vlády  přímo zakázán. Nabývací doklady na tyto zapalovače (např. ve tvaru revolverů, mobilních telefonů, hodinek, hasicích přístrojů či nábojnic, nebo obsahující drobné pohyblivé předměty v zásobníku paliva), se až na výjimky nepodařilo dohledat a v případě, že prodávající požadované doklady při kontrole předložili, budily pochybnost o jejich pravosti. Díky svému rozmanitému vzhledu, barevnosti a zábavným prvkům představují zapalovače „novelty“ pro maloobchodníky stále zajímavý a dobře prodejný artikl.

„Prodej těchto typů zapalovačů, které mají vzhled předmětu určeného dětem nebo přitahujícímu jakýmkoliv způsobem jejich pozornost, inspektoři na místě zakázali. V roce 2012 to bylo celkem 70 zjištění – vždy se však jednalo o maximálně několik kusů v aktuální nabídce provozovny. Celkem zakázali inspektoři v roce 2012 prodej 4312 kusů zapalovačů v hodnotě přes 91 tisíc korun,“ uvedla tisková mluvčí ČOI Jana Jelínková.

Situaci na českém trhu se zapalovači v loňském roce lze považovat za stabilizovanou i přes nedostatky zjištěné Českou obchodní inspekcí. V průběhu let, kdy se inspektoři systematicky kontrolám zapalovačů věnují, došlo ke zvýšení jejich bezpečnosti i kvality. Nepodařilo se však úplně zabránit prodeji zapalovačů „novelty“, a to i přes jinak úspěšnou osvětovou činnost mezi distributory tohoto sortimentu a jejich průběžnou kontrolu.

Autor: red.,J.Jelínková

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto:čoi

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Spirituál kvintet koncertoval v Zábřehu

Spirituál kvintet koncertoval v Zábřehu

Fotek: 75
Přidáno: 31.10.2019

Benefiční koncert pro Pontis

Benefiční koncert pro Pontis

Fotek: 55
Přidáno: 28.10.2019

DŽEMFEST 2019 - III.

DŽEMFEST 2019 - III.

Fotek: 56
Přidáno: 21.10.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.