fitnesskotelna
Rakousko
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 19. září 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Horská výzva pojede naplno

18.09.2020 - Horská výzva pojede naplno - Běžci se postaví na start...

Počasí

19.09.2020 - Sobota

Teplota: 19 / 5 - PoloJasno

20.09.2020 - Neděle

Teplota: 21 / 8 - Jasno

fitnesskotelna

Jaké má nejbližší cíle šumperský sportovec Dušan Ščambura

05. září 2020 - 12:47

Zpět na seznam článků

Má ve své sbírce dva mistrovské tituly

Jaké má nejbližší cíle šumperský sportovec Dušan Ščambura

Dušan Ščambura zdroj foto: mus

Na svém kontě má cenné kovy z domácích i mezinárodních šampionátů, je prvním hendikepovaným sportovcem, který získal Zlatou tretru, dvě medaile loni dovezl ze světových her v Dubaji, v letošním roce vybojoval hned třikrát umístění na stupních vítězů na Mistrovství České republiky. Šumperskému hendikepovanému sportovci Dušanu Ščamburovi poděkoval za reprezentaci města starosta Tomáš Spurný.

Sportovec se do kanceláře starosty dostavil stylově v reprezentačním dresu s diplomy i medailemi. Mezi nimi nechyběly dvě zlaté v hodu oštěpem a koulí, bronz Dušan Ščambura získal v hodu diskem. „Právě na hod diskem se chci nyní zaměřit. Tuto disciplínu trénuji teprve rok, takže v ní mám velké rezervy, musím natrénovat především techniku, aby let disku byl hladký, zatím se mi ve vzduchu hrozně mele,“ říká sympatický sportovec, který se živí jako masér.

Do atletických sektorů poprvé vstoupil v roce 1997, to mu bylo jednatřicet let. Dnes již čtyřiapadesátiletý sportovec dojíždí jednou týdně na tréninky do olomouckého klubu AK, jehož je členem. Vrhačskou kariéru musel zhruba před deseti roky přerušit kvůli úrazu. Po tříleté pauze se však opět dostává do formy. „Mým cílem je překonat osobní rekordy, kterých jsem dosáhl před tím, než jsem si poranil ruku. Především chci překonat limit v disku pro paralympijské hry v Tokiu, které by se měly konat příští rok,“ prozradil své plány Dušan Ščambura.

starosta Tomáš Spurný, Dušan Ščambura zdroj foto:mus

Jeho nejsilnější disciplínou je oštěp, v jeho kategorii však závody v Tokiu vypsány nebyly, proto se chce v tréninku zaměřit na disk. „Ten potenciál tam určitě je, zatím jsem se dostal přes 24 metrů, limit je zhruba 27 metrů. Cítím dobrou formu, do dubna bych tento limit mohl překonat,“ věří si sportovec.

V nejbližší době jej čeká závod na Zlaté tretře v Ostravě, ten se koná 7. září, nebude chybět ani v neděli 13. září na ŠumpeRUNovi, kam se přihlásil na desetikilometrovou trať. „Na závody se moc těším. Mám radost, když porážím o generaci mladší borce. Jsem jejich tahoun, když se ke mně začínají svým výkonem přibližovat, začnu intenzivněji trénovat, abych jim zase utekl. Díky tomu mají zase oni motivaci se zlepšovat,“ dodává s úsměvem šumperský atlet.

Autor: red., S.Singerová - mus, zdroj foto: mus

Fotogalerie

Dušan Ščambura                   zdroj foto: mus

Další články z rubriky

Horská výzva pojede naplno

Horská výzva pojede naplno

Běžci se postaví na start v Beskydech

Exkluzivní Fotogalerie

ŠumpeRUN 2020 III

ŠumpeRUN 2020 III

Fotek: 64
Přidáno: 16.09.2020

ŠumpeRUN 2020 II.

ŠumpeRUN 2020 II.

Fotek: 64
Přidáno: 16.09.2020

ŠumpeRUN 2020 I.

ŠumpeRUN 2020 I.

Fotek: 63
Přidáno: 16.09.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.