Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 25. května 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Soutěž Podnikavé hlavy zná své vítěze

25.05.2022 - Soutěž Podnikavé hlavy zná své vítěze - Prvenství...

Počasí

25.05.2022 - Středa

Teplota: 16 / 11 - obcasny-Déšť

26.05.2022 - Čtvrtek

Teplota: 17 / 10 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Jaký bude začátek adventu v Jeseníku?

28. listopadu 2013 - 21:42

Zpět na seznam článků

Živý betlém v centru, Mikuláš na ledě…..

Jaký bude začátek adventu v Jeseníku?

Zvířátka se nemusíte bát pohladit Foto Archiv muzea

Jeseník v těchto dnech zahalila první bohatá sněhová nadílka, která podtrhuje kouzlo adventu a přicházejících vánočních svátků. Při návštěvě zasněžených Jeseníků a Rychlebských hor si proto nenechte ujít ani předvánoční atmosféru. „Přijměte naše pozvání a zažijte aspoň na okamžik předvánoční Jeseník,“ zve průvodkyně prosincových adventních akcí, tisková mluvčí MÚ Jeseník Věra Janků.

Na tradiční mikulášskou nadílku a malý vánoční jarmark na Masarykově náměstí se můžete těšit ve čtvrtek 5.prosince od 16 hodin.„Všechny děti by si měly vzít s sebou na jesenické náměstí zvonečky, aby společně s čertem Mikuláše přivolaly,“ s úsměvem radí Věra Janků.

Mikulášská nadílka na jesenickém náměstí Foto Archiv MKZ Jeseník

Kromě čtvrtečního setkání se děti v Jeseníku mohou s Mikulášem potkat ještě jednou. V pátek 6.prosince od 17 hodin v Priessnitzových léčebných lázních si totiž Mikuláš pro změnu obuje brusle a zahájí Mikulášskou diskotéku na ledě.

Vodní tvrz a Zámecké náměstí 6.-7.prosince obsadí středověcí řemeslníci.„K práci jim zahrají středověcí muzikanti, všechny zahřeje vánoční punč, teplá medovina, slaďoučké bombardino nebo káva přímo z pražírny. Největším lákadlem pro děti bude živý betlém s lamou, ovečkou a oslíkem. A pokud jste ještě nikdy nejeli na velbloudovi, tak v letošním roce si to můžete splnit. Na vánočním jarmarku budete mít jedinečnou příležitost,“ přibližuje program tisková mluvčí.

Jesenická Střední odborná škola gastronomie a potravinářství připravila pro všechny milovníky vánočního cukroví prezentační výstavu.

Slavnostní tabule připravená jesenickými studenty. Foto: Archiv SOŠ

V úterý 10.prosince přijďte v době od 10 do 17 hodin do jesenické Kaple.„K ochutnání bude, kromě tradičního vánočního cukroví, letošní novinka–zázvorové hvězdičky,“ odhaluje jedno z překvapení Janků.  

Autor: red.,V.Janků

Fotogalerie

Zvířátka se nemusíte bát pohladit Foto Archiv muzea

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.