Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 19. ledna 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Hasiči Olomouckého kraje závodili v Liberci

18.01.2019 - Hasiči Olomouckého kraje závodili v Liberci - Ukázali,...

Počasí

Jasno

19.01.2019 - Sobota

Teplota: 0 / -7 - Jasno

Oblačno

20.01.2019 - Neděle

Teplota: 1 / -8 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Jaký byl Džemfest 2013? Vysmátí lidé na každém kroku!

20. října 2013 - 23:42

Zpět na seznam článků

Největším bohatstvím DŽEMU je jeho věrné publikum

Jaký byl Džemfest 2013?  Vysmátí lidé na každém kroku!

Džemfest 2013 zdroj foto:sumpersko.net

Páteční večer 18.října, krátce po dvaadvacáté hodině, je šumperský kulturák nabitý k prasknutí! Zaparkovat, nebo jen odstavit auto v okolí je nemožné. Taxíky se obtížně proplétají, dav směřuje dovnitř. Ten, kdo vchází, tak nevěří vlastním očím. Totálně naťukáno!

Džemfest 2013

Právě probíhá zvuková příprava kapely Tři sestry a tisícový dav se přišel do foyer „nadechnout“. Čtrnáctý ročník Džemfestu se blíží do finále. Letošní festival s kosočtvercem ve znaku skutečně nezklamal.

Džemfest 2013

Sice mačkalo se tělo na tělo, ale úsměv a pohoda ze setkání, to vyvážily. „To musíš vyfotit, že jsem nikoho neosahával, ale tlačil mě dav,“ řval smíchy Petr, když byl natlačený na vnadné blondýnce, která mu to v tu chvíli s pochopením, pro danou situaci, tolerovala. Fotogalerie I.

Džemfest 2013

Největší český rockový festival pod střechou, opět vyprodal šumperský kulturák. Původně téměř komorní studentská akce se postupně změnila ve fest, který každým rokem láme rekord počtem návštěvníků.

Již v loňském roce nadšení diváci všech věkových kategorií přinutili organizátora, Ondru Poláka k tomu, že přepsal historii Džemu. Není to akce pro fanoušky ve věku od patnácti do pětačtyřiceti, jak původně bylo uváděno. Džem patří všem.

Džemfest 2013

Ten, kdo ho jednou ochutnal, tak přijde zas, ale s dalším křížkem na zádech. Fotogalerie II.

Džemfest 2013

Letošní čtrnáctý ročník Džemu byl skutečně mimořádný, nejen počtem návštěvníků, ale 14.října se zakladateli Džemu, Ondrovi Polákovi, narodil jeho prvorozený syn Adam (rodičům blahopřejeme)!

Ondra již v minulosti několikrát hovořil o tom, že největším bohatstvím Džemu je jeho věrné publikum, které se naprosto bez protestů smířilo s přezdívkou Marmelády. Fotogalerie III. Bez nich by totiž nebyl šumperský Džem. Ondra Polák, pár hodin po festivalu si našel chvilku, aby poodhalil bezprostřední pocity.

Ondra Polák

Džem v letošním roce obsáhnul hlavní koncert, zahajovací koncert v H-clubu a doprovodné akce, jako například promítání filmu v Biografu láska. Kolik lidí letos navštívilo Džem celkem?

Ondra Polák: Dva tisíce. Díky jim za to.

Při hlavním koncertu, v pátek 18.října, zažil šumperský kulturák snad největší návštěvnost za minimálně posledních deset let!

Ondra Polák: Lidí přišlo hodně, kapacita kulturáku byla naplněna do posledního místa včetně horních kluboven, balkonu a sport baru, takže to byl super mejdan, kde každý mohl potkat každého...

Fotogalerie IV.

Jak hodnotíš letošní ročník?

Ondra Polák: Na jedničku! Nemělo to chybu. Jsem rád, že všechno kolem Džemfestu takhle bezvadně šlape.

Džemfest 2013

Letošní Džem je navíc i pro Tebe nezapomenutelný, protože v jeho průběhu se Ti narodil prvorozený syn Adam. Jak jsi vše prožíval?

Ondra Polák: Bylo to nepopsatelné. Akce roku a k tomu životní událost. No bylo to teda náročné, ale krásné. Na Džemfestu jsem nemohl projít z jednoho konce kulturáku na druhý, aniž bych nepřijal aspoň deset gratulací, to člověka rozněžní a je mu z toho prostě dobře.

Co Ti z letošního ročníku Džemu nejvíce zůstane v paměti ?

Ondra Polák: Vysmátí lidéUsmívající se Fotogalerie V.

Džemfest 2013

Džemfest je dnes již několikadenní festival. Kolik lidí stojí za jeho organizací?

Ondra Polák: V užším slova smyslu jsem já organizátor. V širším pojetí mně pomáhají desítky šikovných lidí. Od všech lidí z domu kultury až po kamarády, každý s něčím pomůže. Ten udělá radiový spot, druhý vylepí plakáty a třetí se postará o kapely během festivalu. A to nemluvím o lidech z města, knihovny, kina, Majáku a dalších spolupořadatelích. Na všechny je spolehnutí, že co řeknou, že to tak bude.

S čím jsi letos nebyl spokojený?

Ondra Polák:Letos klaplo všechno! Nevím o jediném problému nebo nedostatku. Fotogalerie VI.

Co připravuješ na další ročník?

Ondra Polák: Každý rok je to stejné. Skončí úžasná akce a já pak celý rok přemýšlím, jak to udělat, aby i ten další Džemfest byl skvělý. Uvidíme, jestli i za rok lidi přijdou a budou spokojení. To se předem nikdy neví.

Takže milé Marmelády, říjen 2014 je to jasné!Dem na Džem

Autor: kik.,foto:sumpersko.net

Fotogalerie

Džemfest 2013                   zdroj foto:sumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.