Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 13. listopadu 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zimní příhody Včelích medvídků

12.11.2019 - Zimní příhody Včelích medvídků - Připravilo Divadlo...

Počasí

13.11.2019 - Středa

Teplota: 6 / 3 - obcasny-Déšť

14.11.2019 - Čtvrtek

Teplota: 7 / 2 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Jarek Nohavica přijede pozdravit Šumperk a jeho vřelé diváky

18. března 2016 - 22:14

Zpět na seznam článků

Jedinečný zážitek se slezským bardem

Dům kultury Šumperk připravuje unikátní koncert, který byste si rozhodně neměli nechat ujít. Vystoupí v něm totiž nejznámější český folkový písničkář Jaromír Nohavica.

Koncert se bude konat třetí neděli v dubnu. Vstupenky jdou do prodeje už v úterý 29. března. „Předprodej vstupenek na koncert Jaromíra Nohavici zahájíme od čtrnácti hodiny v pokladně Domu kultury. Cena bude od 400 do 500 korun,“ sdělil Vladimír Rybička s tím, že vstupenky na vystoupení Jaromíra Nohavici nelze telefonicky ani on-line zarezervovat a počet bude omezen na šest kusů pro jednu osobu.

Vladimír Rybička - ředitel DK Šumperk : archiv sumpersko.net

Pořad není vhodný pro děti do 12 let.

Jarek Nohavica již beze sporu patří mezi legendy našeho folku a je pravým bardem svého kraje. Mnohé jeho písničky Kometa, Jdou po mně, jdou, Dokud se zpívá nebo Ostravo již takřka zlidověly. Tématický záběr písní je nebývale široký. Na jedné straně často nastavuje zrcadlo současnému stavu společnosti, vyjadřuje nekompromisní občanské a politické postoje, na straně druhé pracuje s historickou tématikou. Dokáže být i poetou všedního dne, téma lásky zpracovává v nejrůznějších podobách.

Jeho velkou předností je bohatý slovník, cit pro zpěvnost češtiny a pro osobitost jejích jazykových vrstev. Užívá jemný humor, jazykové hříčky, ovládá milostnou lyriku, epické vyprávění, satiru, parodii v různých textových a hudebních útvarech.

Jarek Nohavica zdroj foto: DK

Jako první z českých písničkářů se stal nositelem ceny Premio Tenco, která je každoročně již několik desítek let udělována v rámci Festivalu autorských písní v italském San Remu. Zařadil se tak mezi interprety zvučných jmen, k nimž patří například Jacques Brel, Donovan, Nick Cave, Bulat Okudžava nebo Leonard Cohen, kteří toto významné ocenění získali v minulosti. „Pro fanoušky Jarka Nohavici bývají koncerty jedinečným zážitkem plným samých překvapení, rozhodně se tedy mají na co těšit," uvádí produkční domu kultury Michaela Horáková.

Jarek Nohavica koncertuje v Šumperku v neděli 17. dubna od 19.00 hodin.

Autor: red., M. Horáková

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Spirituál kvintet koncertoval v Zábřehu

Spirituál kvintet koncertoval v Zábřehu

Fotek: 75
Přidáno: 31.10.2019

Benefiční koncert pro Pontis

Benefiční koncert pro Pontis

Fotek: 55
Přidáno: 28.10.2019

DŽEMFEST 2019 - III.

DŽEMFEST 2019 - III.

Fotek: 56
Přidáno: 21.10.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.