Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 26. února 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Na plnou verzi „Sítě“ pouze s občankou

25.02.2020 - Na plnou verzi „Sítě“ pouze s občankou - Upozorňuje...

Počasí

26.02.2020 - Středa

Teplota: 6 / 2 - prehanky-Sníh

27.02.2020 - Čtvrtek

Teplota: 4 / 1 - prehanky-Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Jaroslav Žváček: Lístek na cestu z pekla

19. května 2013 - 10:20

Zpět na seznam článků

Městská knihovna Šumperk pořádá autorské čtení

Jaroslav Žváček: Lístek na cestu z pekla

Jaroslav Žváček zdroj foto:K.Šeligová

Jaroslav Žváček se narodil v roce 1989 v Šumperku. Patři do generace nejmladších český spisovatelů. Je autorem knihy Lístek na cestu z pekla, která získala cenu Magnesia Litera v kategorii Objev roku a ve 26. ročníku Ortenovy ceny se dostala do finále, většinu života prožil v Bludově.

V současné době Jaroslav Žváček žije v Praze, kde studuje na FAMU a zároveň pracuje jako scénárista. Do Šumperka se vrací poměrně často, je jeho velkým patriotem. Zajímá se velmi aktivně o historii města a okolí a vytváří odkazy týkající se našeho okolí i na Wikipedii.

Po gymnaziálních studiích se vypravil do Prahy, kde začal navštěvovat FAMU. V roce 2011 se vydal na na půlroční zkušenou do Anglie, po návratu přerušil svá studia a vydal se budovat kariéru komerčního scénáristy. Po svém prvním honoráři se uchýlil do nemocnice, kde byl operován. Na nemocniční posteli vznikla kniha „Lístek na cestu z pekla“.

Jaroslav Žváček: Lístek na cestu z pekla

Po opuštění nemocnice se rozplynul sen o komerční scenáristice a Jaroslav Žváček se začal živit všelijak – jako hranolkář v McDonaldu, obsluha skeneru v archivu bankovních úvěrů, telefonický prodavač internetového připojení, pošťák, trafikant, preventivní požární hlídač v hotelu Hilton a dělník ve fabrice na kalendáře.  

Jaroslav Žváček na stylizované fotografii 

V současnosti ho opět živí psaní scénářů. Bydlí v Praze - Podolí v pronajatém leteckém krytu z druhé světové války společně s výtvarníkem, profesionální akordeonistkou, novinářkou, sekretářkou a anglickým malířem.

Autorské čtení proběhne v Městské knihovně Šumperk v pátek 31. května v 18.30 hodin.

pozvánka

 

 

Autor: red.,k.š.

Fotogalerie

Jaroslav Žváček   zdroj foto:K.Šeligová

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.