Neděle 31. května 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nový pavilon Hemato-onkologické kliniky FN Olomouc je před dokončením

29.05.2020 - Nový pavilon Hemato-onkologické kliniky FN Olomouc je...

Počasí

31.05.2020 - Neděle

Teplota: 16 / 10 - obcasny-Déšť

01.06.2020 - Pondělí

Teplota: 19 / 9 - SkoroJasno

Jazz bude znít Zábřehem

20. září 2019 - 12:07

Zpět na seznam článků

Laura a její tygři, Felix Slováček a další nadšení jazzmani nejen v tenisové hale

Jazz bude znít Zábřehem

Jazz bude znít Zábřehem zdroj foto: P.Kucinová

Jako podzimní listí bude hudebně pestrý a barevný i druhý říjnový víkend. Postará se o to program zábřežské akce Jazz in Hall, který na letošní 16. ročník chystá hned několik novinek. Jazzové melodie zazní nejen v tenisové hale. Diváky láká na jazzové hvězdy Felixe Slováčka a Lauru a její tygry.

Letošní ročník Jazz in Hall přidává dva dny jazzových melodií navíc. Novinkou je především rozšíření akce, která startuje už ve čtvrtek filmem v Kině Retro. Od osmé hodiny večerní se bude promítat film Pára nad řekou - hudební dokument ze života tří legendárních jazzmanů - trumpetisty Laca Décziho, saxofonisty Ľubomíra Tamaškoviče a kontrabasisty Jána Jankejeho, kteří kdysi uprchli ze Sověty okupovaného Československa na západ, kde zazářili po boku renomovaných světových hudebníků.

LAURA 2018 zdroj foto: P. Kucinová

Oproti minulým ročníkům organizátoři plánují hudební program také na páteční večer 11. října.

Ten proběhne v příjemném prostředí Klubu ve Zdi, kde v devět večer vystoupí a cappella Vokalamita a skupina Blue Apple. Po nich pak budou mít možnost místní i přespolní muzikanti ukázat svůj talent během připravované Jam session. „Naším cílem je udržet podzimní jazzovou atmosféru této akce v Zábřehu o trochu déle. Přinášíme tedy čtvrteční filmový večer v Retru, kde promítneme film o jazzových legendách,“ zve na čtvrteční program Vít Komárek, jeden z organizátorů. „Klub ve Zdi je jako stvořený pro malé jazzové party. Zde dáme příležitost k prezentaci hlavně regionálním amatérským kapelám. V tomto modelu chceme pokračovat i v příštích letech,“ dodává.

Vrcholem akce je však sobotní večer - 12. října - tradičně v originálním prostředí zábřežské tenisové haly. Od půl osmé vystoupí kapela The People, následovat bude oblíbený domácí Moravia Big Band s hostem saxofonistou Felixem Slováčkem, po nich pak Kristina Barta s projektem Event Horiozon.Felix Slováček zdroj foto: P. Kucinová

Večer svým vystoupením završí legendární Laura a její tygři. Čas mezi jednotlivými koncertními bloky posluchačům zpříjemní místní Blackbirds a Fluguit na venkovní scéně, kde bude, stejně jako v minulých letech, možné zakoupit něco dobrého na zahřátí a k jídlu.

Autor: red., P. Kucinová, zdroj foto: P. Kucinová

Fotogalerie

Jazz bude znít Zábřehem           zdroj foto: P.Kucinová

Další články z rubriky

Klášterní hudební slavnosti nabídnou hvězdný program

Klášterní hudební slavnosti nabídnou hvězdný program

K vidění budou od července do září

Přihlásit se do tanečních lze v Zábřehu již nyní

Přihlásit se do tanečních lze v Zábřehu již nyní

Uzávěrka pro příjem přihlášek byla stanovena na 8. září

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.