Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 15. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh

15.10.2019 - Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh -...

Počasí

15.10.2019 - Úterý

Teplota: 21 / 14 - Oblačno

16.10.2019 - Středa

Teplota: 15 / 10 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Jazz in Hall nabídne hned tři pěvecké hvězdy

27. září 2017 - 19:23

Zpět na seznam článků

Těšit se můžete na sametový hlas Yvonne Sanchez

Jazz in Hall nabídne hned tři pěvecké hvězdy

Moravia Big Band foto: archiv šumpersko.net

Již čtrnáctý ročník zábřežského hudebního festivalu Jazz in Hall nabídne v sobotu 7. října snad všechny nuance swingové a jazzové hudby, a to v podání dvou velkých bandů a dvou kapel, jejichž zpěvačky patří k ikonám současné populární hudby.

V netradičním prostředí tenisové haly se poprvé rozezní sametový hlas Yvonne Sanchez, zpěvačky polsko-kubánského původu, která zvláště svými latinsko-americkými rytmy okouzluje posluchače na celém světě.

Sanchez se na hudební scéně pohybuje už od 90. let, její hlas byl oceněn cenou pro zpěváka roku a následně i nominací na Czech Grammy Awards v kategorii jazz a blues. Hudba další festivalové hvězdy, Leny Yellow, nezapře inspiraci afroamerickým soulem, popem a jazzem. Její kapela je nabitá skvělými muzikanty a speciálně pro vystoupení na Jazz in Hall si přiveze také dechovou sekci.

Yvonne Sanchez zdroj foto: z.k.

Stálicí mezi swingovými vokalistkami, právě letos slavící půlstoletí na hudební scéně, je stále temperamentní Jitka Zelenková. Držitelka několika Zlatých desek, sólistka orchestru Ladislava Štaidla, Gustava Broma či Felixe Slováčka se po letech vrací ke spolupráci s domácím Moravia Big Bandem, za jehož doprovodu zazpívá řadu oblíbených hitů, ale i novinky ze svého současného repertoáru.

Jako zástupce mladých a nadějných kapel, které jsou každoročně zvány, se letos v tenisové hale představí big band olomoucké ZUŠ Žerotín, který přes svou krátkou historii stačil díky svým svižným aranžím zvítězit na evropském hudebním festivalu v Belgii a získat druhé místo v celostátní soutěži big bandů základních uměleckých škol.

Vstupenky na festival Jazz in Hall lze zakoupit v prodejních místech Zábřežské kulturní. Cena v předprodeji činí 200 korun, v den akce vstupné podraží o padesátikorunu.

Autor: red., z.k.

Fotogalerie

Moravia Big Band              foto: archiv šumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.