Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 16. dubna 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nová aplikace sdílí informace o zřizovaných organizacích

15.04.2024 - Nová aplikace sdílí informace o zřizovaných...

Počasí

16.04.2024 - Úterý

Teplota: 12 / 7 - Zataženo

17.04.2024 - Středa

Teplota: 10 / 5 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

JeLyMan byl zrušen pro nedostatek sněhu

08. března 2024 - 11:17

Zpět na seznam článků

Sezona SkiTour 2024 je u konce

JeLyMan byl zrušen pro nedostatek sněhu

ilustrační snímek zdroj: arch rauliv

SKOL! Seriál ČEZ SkiTour se v této sezoně musel vypořádat s mimořádně nepříznivými teplotami, které si nyní vybraly svou poslední daň. Jesenický lyžařský maraton byl pro nedostatek sněhu a negativní předpověď počasí zrušen bez náhrady. Tímto rozhodnutím také končí celá 17. sezona seriálu. Závodníkům bude startovné z JeLyMana automaticky převedeno na příští ročník závodu. Další možností je na info@ski-tour.cz požádat o převod startovného na jiný závod v sezoně 2025 (kromě Jizerské 50 a Biegu Piastów).

Rozhodnutí o ukončení sezony SkiTour padlo po důkladné inspekci trasy a čerpá také z předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu pro závodní týden. „Současné teploty a nedostatek sněhové pokrývky na trasách v okolí chaty Paprsek se ani v příštím týdnu nijak výrazně nezmění a denní teploty zůstanou nad bodem mrazu. Sněžení v dostatečné míře je také vysoce nepravděpodobné,” dodává Martin Pecha z ČHMÚ.

Jak můžete nakládat se zakoupeným startovným?

Všem registrovaným pořízené startovné ze zrušeného závodu bude automaticky převedeno na následující ročník závodu (v sezoně 2025). Pokud vám termín nebude vyhovovat, máte další možnost. Na vyžádání vám bude startovné zdarma převedeno na jiný libovolný závod SkiTour v příští sezoně (kromě Jizerské 50 a Biegu Piastów). V případě volby zmíněné alternativy prosím kontaktujte organizátory na e-mailu info@ski-tour.cz.

Změny v bodování seriálu

Kvůli zrušení Jesenického lyžařského maratonu nastanou také změny v bodování seriálu a jeho jednotlivých klasifikovaných kategorií. Upravené bodování najdete už teď na webu ski-tour.cz na stránce pravidla a bodování.

Závěrečné vyhlášení celkového pořadí

Pořadí a jednotlivé kategorie seriálu SkiTour bohužel nebudou vyhlášeny fyzicky na posledním závodě, ale pouze virtuálně – na webových stránkách a na sociálních sítích seriálu. Vítězové budou kontaktování e-mailem a prize money v hodnotě celkem 60 tisíc korun a další věcné ceny pro vítěze a další oceněné budou všem rozeslány na kontaktní adresu.

Stejný postup platí také pro SkiTour Mastery, kteří absolvovali libovolnou distanci na všech letošních závodech (Horní Mísečky, Bedřichovský Night Light Marathon a Orlický maraton). SkiTour Masteři budou kontaktování e-mailem, jejich seznam bude také zveřejněn na webu a cenu obdrží na svou kontaktní adresu.

Závěrem by organizátoři chtěli z celého srdce všem poděkovat za účast na proběhlých závodech seriálu a věří, že jste si z tras odnesl/a jen ty nejhezčí zážitky. Na viděnou v příští sezoně, SKOL!

Autor: red., R. Valoušek, zdroj foto: raul.

Fotogalerie

ilustrační snímek              zdroj: arch rauliv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.