Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 15. dubna 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nová aplikace sdílí informace o zřizovaných organizacích

15.04.2024 - Nová aplikace sdílí informace o zřizovaných...

Počasí

15.04.2024 - Pondělí

Teplota: 15 / 11 - obcasny-Déšť

16.04.2024 - Úterý

Teplota: 12 / 7 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

JeLyMan organizátoři přesouvají na nový termín

16. února 2024 - 10:29

Zpět na seznam článků

16. 17. března

JeLyMan organizátoři přesouvají na nový termín

JeLyMan zdroj foto: P. Horník

Aktuální sněhové podmínky na horách po celém Česku závodům na běžkách nepřejí. Pro nedostatek sněhového podkladu a nepříznivou předpověď počasí nejsou organizátoři schopni uspořádat Jesenický lyžařský maraton (JeLyMan) v původním termínu 24. a 25. února. Akci tak přesouvají na víkend 16. a 17. března. Závěrečné vyhlášení se z Harrachova přesouvá k Horskému hotelu Paprsek, konkrétně do restaurace Skleník v zázemí JeLyMana.

Rozhodnutí o změně termínu padlo i na základě zkušenosti z roku 2016, kdy se závod podařilo uspořádat v náhradním termínu právě v druhé polovině března a v okolí Paprsku panovaly opravdu zimní podmínky. Další oporou, která pořadatelům pomohla s tímto složitým rozhodnutím, byla detailní inspekce trasy lokálními organizátory a předpověď počasí Českého hydrometeorologického ústavu pro následující týdny.  „Stav tratí v okolí Paprsku se výrazně zhoršil, a i po blížícím se mírně chladnějším období zhruba od noci na neděli s trváním do středy, které ale bohužel nebude doprovázeno dostatkem sněhových srážek, očekáváme v následujících dnech opět přechodné teplé období. Není tedy možné na závodní víkend zaručit dostatečnou vrstvu sněhu pro pořádání kvalitních závodů,” dodává Martin Pecha z ČHMÚ.

Jak mohou závodníci naložit se zakoupeným startovným? „Všem registrovaným bude pořízené startovné ze zrušeného závodu automaticky převedeno na nový termín JeLyMana (16. a 17. března). Pokud závodníkům termín nebude vyhovovat, mají další dvě možnosti. Na vyžádání jim bude zdarma startovné převedeno na letošní závod v Harrachově (8. - 9. 3.) nebo libovolný závod SkiTour v příští sezoně (2025) kromě ČEZ Jizerské 50 a Biegu Piastów,“ uvedl mluvčí Petr Horník.

Autor: red., P. Horník

Fotogalerie

JeLyMan                     zdroj foto: P. Horník

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.