Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 22. března 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Jednotky hasičů zachránily studenty z 10. patra kolejí

21.03.2023 - Jednotky hasičů zachránily studenty z 10. patra kolejí -...

Počasí

22.03.2023 - Středa

Teplota: 14 / 4 - obcasny-Déšť

23.03.2023 - Čtvrtek

Teplota: 18 / 8 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

JeLyMan startuje poslední víkend v únoru

15. února 2023 - 08:16

Zpět na seznam článků

Pozvánka

JeLyMan startuje poslední víkend v únoru

ilustrační snímek zdroj: SK Severka

Blíží se 31. ročník lyžařského závodu JeLyMan, který se letos pojede o víkendu 25.-26. února v okolí horské chaty Paprsek, přes nejvyšší vrcholky Rychlebských hor. Loni se do bílé stopy se vydalo celkem 458 závodníků všech věkových kategorií – od nejmenších benjamínků, kteří si zasoutěžili v Mini JeLyManovi, až po nejstaršího třiaosmdesátiletého Václava Riedla, který je již od počátku závodu pravidelným účastníkem.

I letos je na sobotu pro lyžaře připraven závod 20 km volně a tradiční dětský závod Mini JeLyMan s trasou 1 km pro nejmenší běžkaře a 2,5 km pro starší děti. Neděle bude patřit klasice, startovat se bude na tratích 8,5 km, 21 km a královských 42 km. V sobotu program v 10 hodin odstartují dětské závody Mini JeLyMan, které nabídnou dětem do 15 let trasy od 300 metrů do 3 kilometrů. Ve 13 hodin se dočkají také dospělí lyžaři, kteří vyrazí na trasu VW 20 kilometrů skejtem. Další závodní pozdvižení zažijí účastníci v neděli 26. února. Hlavní maratonská trasa na 40 kilometrů klasickou technikou startuje v 10:30, a tak se na ni mohou bez nutnosti brzkého vstávání dostavit i zájemci ze širšího okolí. Před 10:45 se do stop vydají také lyžaři závodící na klasických tratích dlouhých 20 kilometrů a 10 kilometrů České televize.

Pro nejlepší závodníky ve všech kategoriích budou připraveny krásné a chutné ceny našich partnerů, pro všechny zúčastněné děti potom sladká odměna v podobě vynikajícího borůvkového knedlíku z chaty Paprsek. „Na webu ski-tour se můžete zaregistrovat. Přihlásit se ale lze i na místě před startem závodu,“ zve Kristýna Janigová z SK Severka Šumperk.

Jesenický lyžařský maraton, který si zkráceně říká JeLyMan, má tradici už od 80. let. V současnosti se jezdí od horské chaty Paprsek, která leží ve výšce více než 1000 metrů nad mořem. Trasa vede velice atraktivním pomezím tří pohoří – Jeseníků, Králického Sněžníku a Rychlebských hor. Na hlavních trasách závodníci překonávají státní hranici a po perfektně upravené stopě sjedou až do Polska.

Autor: red., K. Janigová SK Severka, J. Vonášek zdroj foto: klub

Fotogalerie

ilustrační snímek              zdroj: SK Severka
ilustrační snímek              zdroj: SK Severka
ilustrační snímek              zdroj: SK Severka

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.