Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 21. března 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Šumperští studenti v partnerském města Sulmona

21.03.2019 - Šumperští studenti v partnerském města Sulmona -...

Počasí

Oblačno

21.03.2019 - Čtvrtek

Teplota: 11 / 3 - Oblačno

SkoroJasno

22.03.2019 - Pátek

Teplota: 15 / 5 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Jednotný skipas pro tři pohoří

16. prosince 2011 - 09:58

Zpět na seznam článků

Tři největší lyžařské areály na Moravě budou mít jednotný skipas

Jednotný skipas pro tři pohoří

Skipark Červená voda zdroj:Skipark

Orlické hory, Králický Sněžník a Jeseníky  chystají jako novinku na zimní lyžařskou sezónu jednotný skipas. Na jednu jízdenku tak mohou milovníci hor využít všech sjezdovek v Koutech, na Dolní Moravě a v Červené Vodě. Cílem je zjednodušení systému nákupu a propojení jízdenek jednotlivých ski areálů, aby jejich návštěvníci měli možnost využít na základě společné jízdenky-čipové karty všech sjezdovek, které se v areálech nacházejí.  „Spojení tří největších areálů na Moravě jedním skipasem umožní lyžování v ojedinělém lyžařském resortu s téměř 20 km sjezdovek a přepravní kapacitou lanovek i vleků 15 000 osob za hodinu,“ uvedl David Kestl, jednatel společnosti  K3Sport, která provozuje skiareál Kouty. Podle něj lyžaři ocení možnost porovnat a vzkoušet všechna tři lyžařská střediska, která jsou buď nově vybudovaná, nebo zrekonstruovaná. „Najdou si svou oblíbenou sjezdovku, hospůdku, jednoduše mohou zažít pohodový týden na lyžích, snowboardu dle vlastního výběru,“ dodal.

Provozovatelé se domnívají, že nový systém, na který jsou zvyklí například návštěvníci Alp, přiláká do zdejší turistické destinace více lyžařů. „Vedle jednotného odbavovacího systému, současně hodláme společně prezentovat kvalitu nově vzniklých sjezdovek, zázemí a služeb a oslovit tak lyžaře nejen z Moravy,“ řekl Kestl. Společné čipové jízdenky mohou návštěvníci pořídit na šest dní. Základní typ bude stát 2 850 korun, děti do 12 let, studenti a důchodci zaplatí za skipas za 2 000 korun. Vedle společného jízdného s jednotným designem, budou areály prodávat také individuální jízdenky pro jednotlivé sjezdovky. 

Na společných skipasech se dohodly právě Kouty, Červená Voda a Dolní Morava hned z několika důvodů. Tím prvořadým je fakt, že střediska mají moderní odbavovací systém, který lze propojit. Navíc všechna tři střediska nabízí dostatečnou kapacitu pro stravování, doprovodné služby i parkování přímo pod sjezdovkami. „Projekt společného jízdného má za cíl zatraktivnění celého lyžařského regionu a ambice oslovení široké lyžařské veřejnosti nejen z celé ČR, ale i Polska,“ uzavřel David Kestl. Areály nabízejí zákazníkům jisté pohodlí a příjemné vyžití. Disponují nejmodernějšími lanovkami a vleky jako je první šestisedačková lanovka v tuzemsku, první vyhřívané sedačky nebo lanovky s odpojitelným zařízením, v každém areálu se nachází nejdelší sjezdovky na Moravě s délkami přes dva kilometry a komfortní šíří sjezdovek, přičemž převýšení sjezdovek až 500 metrů je srovnatelné s Alpami.

Autor: red., B. Haušková

Fotogalerie

Skipark Červená voda   zdroj:Skipark
Skipark Červená voda   zdroj:Skipark

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.