Pátek 04. července 2025 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zábřežské Léto u zámku pokračuje

03.07.2025 - Zábřežské Léto u zámku pokračuje - Rrevivalovými...

Počasí

04.07.2025 - Pátek

Teplota: 24 / 13 - PoloJasno

05.07.2025 - Sobota

Teplota: 26 / 9 - SkoroJasno

Jedoucí „vrak“ ohrožoval ostatní na silnici v Šumperku

23. září 2021 - 17:09

Zpět na seznam článků

Řidič byl navíc pod vlivem drog

Jedoucí „vrak“ ohrožoval ostatní na silnici v Šumperku

Kontroly nákladní dopravy zdroj foto: PČR

Dopravní policisté v Šumperku v úterý 21. září se v rámci kontrol nákladní dopravy zaměřili také na dodržování hmotnostních limitů.

Krátce po zahájení kontrolní činnosti zastavili řidiče nákladního vozu Iveco. „Při důkladné kontrole zjistili, že je vozidlo v natolik špatném technickém stavu, že svou jízdou v podstatě bezprostředně ohrožuje ostatní účastníky silničního provozu. Vedle poškozeného úchytu světlometu, sjetých pneumatik a prasklých brzdových kotoučů chyběl i upevňovací šroub na levém předním kole. Celý disk byl posunutý a zasahoval do dalších upevňovacích šroubů. Vůz byl navíc o tunu přetížený,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Tereza Neubauerová.

Během kontroly vyšlo najevo i to, že řidič opakovaně nedodržuje bezpečnostní přestávky. „S vozidlem byly provedeny i jízdy bez vložené příslušné karty řidiče,“ informovala mluvčí.

Policisté u třiatřicetiletého řidiče provedli dechovou zkoušku a orientační test na drogy. „Ten ukázal pozitivní hodnoty u látek amfetamin/metamfetamin a THC. Proto policisté vyzvali řidiče, aby se podrobil také lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž řidič souhlasil. Další jízdu mu policisté zakázali. Měl tak plno starostí se zajištěním překládky nákladu, ale i odtahem samotného vozidla,“ upřesnila Tereza Neubauerová.

Veškerá zjištěná přestupková jednání policie oznámí příslušným správním orgánům k dalšímu projednání.

Autor: red., pis. T. Neubauerová, zdroj foto: PČR

Fotogalerie

Kontroly nákladní dopravy                       zdroj foto: PČR
Kontroly nákladní dopravy                       zdroj foto: PČR
Kontroly nákladní dopravy                       zdroj foto: PČR
Kontroly nákladní dopravy                       zdroj foto: PČR

Exkluzivní Fotogalerie

IZS v akci

IZS v akci

Fotek: 123
Přidáno: 24.06.2025

Michal Prokop v Šumperku

Michal Prokop v Šumperku

Fotek: 65
Přidáno: 17.05.2025

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.