Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 03. března 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Do Retra míří legendární včelí medvídci

03.03.2024 - Do Retra míří legendární včelí medvídci - Pozvání...

Počasí

03.03.2024 - Neděle

Teplota: 12 / 9 - Oblačno

04.03.2024 - Pondělí

Teplota: 13 / 8 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Jesenická Zahradní slavnost malých výtvarníků

07. června 2013 - 12:00

Zpět na seznam článků

Akce se koná za každého počasí

Jesenická Zahradní slavnost malých výtvarníků

Michal Mišun, 8 let

Malí výtvarníci Soukromé umělecké školy v Jeseníku mají v poslední době hned několik důvodů k radosti a oslavám. „Další medaile z mezinárodní dětské výtvarné soutěže v Lidicích doputovala ve středu 29. května do Jeseníku. Získal ji žák naší školy Michal Mišun,“ říká hned v úvodu ředitelka školy Hana Jurková.

Michal Mišun, 8 let

Medaile Lidická růže je v tomto případě individuální. Je třeba si takový úspěch vychutnat, druhá Medaile Lidická růže se sice dá získat, je to však náročné. O tom by mohl vyprávět Jan Pňáček, který tyto Medaile získal dvě.

V soutěži uspěla i Hana Bartošová a Adam Bár, oba získali Čestné uznání a vystavují v Galerii v Lidicích. Letos do soutěže došlo téměř 25 tisíc prací z šedesáti osmi zemí světa, takže konkurence byla velká. Letošní ročník byl zaměřený na nehmotné kulturní dědictví a práce měly vysokou úroveň.

„Již o tři týdny dříve jsem byla slavnostně převzít ocenění na mimořádném ročníku Alšovy země na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde uspěli Vojtěch Procházka, Hana Bartošová (s jinou prací) Sarah Baleková, Kryštof Pokorný, Eliška Rotterová a Nikola Budilová. Všichni uspěli s grafikami - vícebarevnými linoryty,“ pokračuje v popisu úspěchů svých žáků ředitelka školy.

Všechny zmiňované práce návštěvníci uvidí, pokud přijmou pozvání a navštíví Zahradní slavnost školy, která se koná v sobotu 8. června od 13.00 do 17.00 hodin v celém areálu Soukromé ZUŠ Jeseník. „Akce se koná za každého počasí a těšíme se na setkání,“ dodává s úsměvem ředitelka JurkováUsmívající se

Autor: red.,H. Jurková

Fotogalerie

Michal Mišun, 8 let

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Kollárovci v Šumperku

Kollárovci v Šumperku

Fotek: 82
Přidáno: 26.02.2024

Silvestr s otužilci v Bludově

Silvestr s otužilci v Bludově

Fotek: 99
Přidáno: 31.12.2023

Vánoce na zámku Velké Losiny

Vánoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 49
Přidáno: 28.12.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.