Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 22. března 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Jednotky hasičů zachránily studenty z 10. patra kolejí

21.03.2023 - Jednotky hasičů zachránily studenty z 10. patra kolejí -...

Počasí

22.03.2023 - Středa

Teplota: 14 / 4 - obcasny-Déšť

23.03.2023 - Čtvrtek

Teplota: 18 / 8 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Jesenická nemocnice nabízí i ambulantní porody

23. února 2023 - 13:34

Zpět na seznam článků

Jde s dobou a nabízí rodičkám prostor pro volbu

Jesenická nemocnice nabízí i ambulantní porody

Chce-li maminka prožívat první chvíle s miminkem s blízkými doma, umožní ji jesenická nemocnice ambulantní porod zdroj foto: AGEL

Pojetí porodů je v posledních letech dynamickým tématem a je stále běžnější přistupovat k nim individuálně a doposud netradičně – a to nejen ve velkých městech, ale i v menších zdravotnických zařízeních.

Důkazem je jesenická nemocnice, kde v rámci proklientského přístupu nastávajícím maminkám nabízejí možnost volby nejen v otázkách průběhu porodu, ale součástí nabídky jsou například i ambulantní porody, po kterých odchází maminky s čerstvě narozenými dětmi domů jen několik hodin po porodu. „Současná doba nahrává svobodě a volnosti, což platí i pro oblast porodů, kde mají maminky stále častěji zájem o individuální přístup a pojetí – ať už jde o polohy u samotného porodu, pomůcky k porodu, nebo třeba poporodní péči o miminko. A my zdravotníci jsme za to rádi. Angažovaní rodiče jsou totiž daleko připravenější,“ říká primářka gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice AGEL Jeseník Jana Chrastinová s tím, že téměř samozřejmostí je dnes například přítomnost otce u porodu nebo volba typu anestezie ze strany maminky.

Velmi využívanou službou v nemocnici je pak i možnost využití samostatného pokoje pro maminku a miminko po porodu, bylinná napářka, šátkování, aromaterapie či muzikoterapie při porodu. „Většina rodiček v rámci poporodní péče využívá možnost pobytu v porodnici, kde na novopečené maminky i čerstvě narozená miminka dohlíží zdravotnický personál a kde děti v prvních dnech po porodu běžně absolvují vyšetření k odhalení vzácných onemocnění nebo zdravotních obtíží," uvedla mluvčí Radka Miloševská.

Je zde ale možnost i pro ty, kteří chtějí po porodu co nejrychleji do domácího prostředí. „Představy a přání maminek jsou velmi individuální, přesto pokud to je jen trochu možné, snažíme se jim vyjít vstříc. Spokojenost a duševní pohoda velmi ovlivní prospívání dítěte i maminky v prvních dnech po porodu, proto pokud se maminka v nemocničním prostředí necítí dobře, nebo ji dokonce stresuje, a naopak chce prožívat první chvíle s miminkem s blízkými a rodinou, umožňujeme i tuto alternativu,“ dodává primářka Chrastinová s tím, že pokud je porod bez komplikací, maminky mohou porodnici opustit již tři hodiny po něm. „Pokud je ovšem maminka prvorodička, doporučujeme raději delší pobyt v nemocnici, abychom ženám pomohli a poradili, jak pečovat o dítě. U vícerodiček, které už mají zkušenosti, se neobáváme, že by s péčí o dítě měly problémy,“ uzavírá primářka.

Autor: red., R. Miloševská, zdroj foto: AGEL

Fotogalerie

Chce-li maminka prožívat první chvíle s miminkem s blízkými doma, umožní ji jesenická nemocnice ambulantní porod    zdroj foto: AGEL

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.