Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 24. srpna 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Mikolas Josef zpíval na Šumpersku

23.08.2019 - Mikolas Josef zpíval na Šumpersku - Překvapení ke...

Počasí

24.08.2019 - Sobota

Teplota: 28 / 15 - Zataženo

25.08.2019 - Neděle

Teplota: 30 / 17 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Jesenické lázně jsou letos centrem vrcholového sportu

17. května 2016 - 08:08

Zpět na seznam článků

Hned třikrát

Jesenické lázně jsou letos centrem vrcholového sportu

Jeseník - budova PLL zdroj foto: V. Janků

Orientační běh, silniční cyklistika, koloběh. Trojice sportovních odvětví, která se na Jesenicku v květnu a červnu předvedou na vrcholové úrovni. Centrem všech tří sportovních podniků budou Priessnitzovy léčebné lázně.

Prvním jedinečným sportovním svátkem bude konec května, kdy se jesenické a rychlebské hvozdy stanou soutěžní arénou nejlepších orientačních běžců Evropy i světa. Mistrovství Evropy v orientačním běhu, díky němuž se špička tohoto sportu do České republiky vrací po osmi letech, se uskuteční 21. až 28. května. „Běžci v rámci osmi závodů pěti disciplín budou překonávat nejen náročné horské terény, ale trasy je zavedou také do ulic Jeseníku a Bruntálu. Chceme tak tento sport individuálních běžců přiblížit publiku,“ říká Petr Kadeřávek, vedoucí tiskového střediska.

Adelka Indrakova MS2015 zdroj foto: V. Janků

Poprvé jsou tak do mistrovství zařazeny i sprint a sprintové štafety a disciplíny, které zpravidla probíhají v městském prostředí. Česká výprava bude čítat až dvacet jmen, mezi nimiž jsou kandidáti na získání medaile. V Jeseníku se poběží kvalifikace sprintu (22. května od 9.00 do 10.45), jeho finále se uskuteční v Priessnitzových léčebných lázních (22. května od 14.30 do 18.00).

Vojtěch Král zdroj foto: V. Janků

Hned následující víkend ovládne Jeseníky silniční cyklistika. Ve dnech 3. až 5. června budou o cenné body seriálu Nations´Cup, do kterého je Závod míru zařazen, bojovat mladí jezdci do třiadvaceti let, mezi kterými se pravidelně objevují i budoucí účastníci Grand Tour. „Na startu se objeví třiadvacet národních týmů. Tradičně pojedou Belgičani, Rakušané, Poláci, Kolumbijci. Letos bohužel budou kvůli maturitám chybět Australané, kvalitní tým, který by se závodu účastnil, nesestavili Slováci,“ podotýká za pořadatele z TTV Sport Group Jaroslav Vašíček. „Liga mistrů cyklistiky, jak můžeme s trochou nadsázky o Závodu míru hovořit, bude mít cíl královské etapy 4. června na přečerpávací vodní elektrárně Dlouhé Stráně ve výšce 1342 metrů,“ uzavírá Vašíček.

V Priessnitzových léčebných lázních bude mít závod nejen zázemí, ale také start  první etapy 3. června a start a cíl třetí a nejdelší etapy v neděli 5. června.

Posledním významným podnikem, který proběhne v Jeseníku a  Priessnitzových léčebných lázních, je mezinárodní koloběžkový závod Kostka Cup Jeseník. Závod, konaný 11. až 12. června, je určen pro širokou veřejnost.

trasa Kostka Cup Jeseník zdroj: V. Janků

„Závod je klasifikován v Eurocupu, tedy evropském poháru koloběhu, a v národní Rollo lize,“ upřesňuje ředitel závodu Petr Neugebauer. V rámci víkendu se uskuteční Priessnitzova časovka do vrchu, Priessnitzova štafeta a Kostka půl maraton. „Časovka startuje v sobotu 11. června v 10 hodin na Masarykově náměstí, cíl má v lázních. Na Ripperově promenádě taktéž v sobotu od 16 hodin probíhá štafeta. Půlmaraton bude odstartován v neděli v 9 hodin a odehrávat se bude v městských Smetanových sadech,“ uzavírá Neugebauer.

Autor: red., V. Janků

Fotogalerie

Jeseník - budova PLL              zdroj foto: V. Janků

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.