Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 29. ledna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zaměstnanci Porodnicko-gynekoligické kliniky dorazili ke skupinovému odběru

29.01.2020 - Zaměstnanci Porodnicko-gynekoligické kliniky dorazili ke...

Počasí

29.01.2020 - Středa

Teplota: 3 / -1 - prehanky-Sníh

30.01.2020 - Čtvrtek

Teplota: 4 / 1 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Jesenické lázně zavedly nový parkovací systém

11. listopadu 2015 - 08:45

Zpět na seznam článků

Parkoviště hlídají také kamery

Jesenické lázně zavedly nový parkovací systém

ilustrační snímek zdroj foto:PLL

V Priessnitzových léčebných lázních v Jeseníku zavedli v pondělí 9. listopadu nový systém parkování. Lázně tak reagují na zvyšující se počet automobilů přijíždějících do areálu.

Každým rokem stoupá počet automobilů, které přijíždějí do jesenických lázní. „Tento trend je zapříčiněn dvěma hlavními faktory: lidé stále častěji využívají osobní dopravy proti hromadné vlakové či autobusové a druhým faktorem je také větší návštěvnost nejen samotných lázní, ale především jejich areálu s Balneoparkem, promenádou i Studničním vrchem,“ vysvětluje příčiny obchodní ředitel lázní Tomáš Rak. „Zajistit požadovaný počet parkovacích míst jsme museli s ohledem na naší největší devizu, kterou je klima a čisté ovzduší. V novém systému jsme museli zohlednit také zvýšený pohyb pěších po celém areálu,“ pokračuje Rak.

Součástí nového parkovacího systému je také o padesát míst rozšířené odstavné parkoviště za Sanatoriem Priessnitz. „Pro ubytované klienty se systém nemění. Díky novince se však zlepší systém rezervace a hlídaní jejich automobilů. Parkoviště jsou totiž osazena také kamerovým systémem,“ upřesnila mluvčí lázní Věra Janků.

ilustrační snímek zdroj foto: PLL

Pro jednodenní návštěvníky jsou určena tři parkoviště – velké odstavné parkoviště na začátku areálu lázní (naproti Penzionu Gräfenberg), parkoviště nad Francouzským pramenem a parkovací plochy za Sanatoriem Priessnitz. „Odstavné parkoviště je pro klienty zdarma, ostatní dvě jsou zpoplatněna a o jejich obsazenosti informuje panel právě u odstaveného parkoviště,“ dodala Věra Janků.

Autor: red., V. Janků

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto:PLL

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.