Úterý 22. září 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Střet motorkářů na Červenohorském sedle

21.09.2020 - Střet motorkářů na Červenohorském sedle - Opět...

Počasí

22.09.2020 - Úterý

Teplota: 24 / 14 - Jasno

23.09.2020 - Středa

Teplota: 23 / 15 - Oblačno

Jesenicko má nově zrekonstruovanou Léčebnu dlouhodobě nemocných

08. března 2017 - 07:19

Zpět na seznam článků

Pacienti budou mít také více soukromí

Jesenicko má nově zrekonstruovanou Léčebnu dlouhodobě nemocných

zrekonstruovaná LDN Jesenické nemocnice zdroj foto: Agel

Po déle než rok trvající rekonstrukci v hodnotě dosahující téměř 20 miliónů korun v úterý 7. března Jesenická nemocnice slavnostně otevřela Léčebnu dlouhodobě nemocných.

Hlavním cílem projektu, který vznikl již v roce 2013, bylo zajištění kvalitní péče o dlouhodobě nemocné a o seniory v regionu Jesenicka. „Dosavadní prostory oddělení měly již zhoršený technický stav a pacientům neposkytovaly adekvátní soukromí. Ve špatném stavu bylo také sociální zázemí, signalizační zařízení a výtah,“ uvedla tisková mluvčí Radka Miloševská.

Ve vzniklých prostorách byly zřízeny nové pokoje a sociální zázemí pro pacienty, samostatná místnost pro rehabilitaci a ergoterapii a zázemí pro sociální práci a terénní péči. „Dále došlo k rekonstrukci stávajícího třicet let starého sociálního zázemí, vyměněna byla stará okna a topná tělesa a komplexní rekonstrukcí prošel výtah a signalizační systém. Hospitalizovaní pacienti mají nyní více soukromí a k dispozici jsou jim díky změně dispozic také větší prostory. Ačkoliv zůstal původní počet pokojů zachován, díky rekonstrukci došlo k nárůstu plochy oddělení o 335 m2“ uvedl ředitel Jesenické nemocnice Vítězslav Vavroušek, s tím, že v léčebně vznikla také společenská místnost a zařízený pokoj pro pacienty v terminálním stádiu života.

zrekonstruovaná LDN Jesenické nemocnice zdroj foto: Agel

Pacienty na pokojích čeká kompletně nové vybavení. „Například lůžka s antidekubitními matracemi, paravány, schůdky, noční a servírovací stolky, jídelní stoly, apod. V rámci aktivit rozšiřujících poskytované služby oddělení LDN jsou na oddělení zaváděny nové metody a ošetřovatelské postupy, které výrazně zkvalitní poskytovanou péči o seniory a které dosud nebylo možno z prostorových důvodů či z důvodů nedostatečného vybavení pracoviště pacientům nabízet,“ sdělila Miloševská.

Autor: red., R. Miloševská

Fotogalerie

zrekonstruovaná LDN Jesenické nemocnice              zdroj foto: Agel

Další články z rubriky

Kraj propojí školy a firmy

Kraj propojí školy a firmy

Uspěl na národní úrovni

Exkluzivní Fotogalerie

ŠumpeRUN 2020 III

ŠumpeRUN 2020 III

Fotek: 64
Přidáno: 16.09.2020

ŠumpeRUN 2020 II.

ŠumpeRUN 2020 II.

Fotek: 64
Přidáno: 16.09.2020

ŠumpeRUN 2020 I.

ŠumpeRUN 2020 I.

Fotek: 63
Přidáno: 16.09.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.