Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 03. února 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Horská služba vyhlásila v Jeseníkách 3.stupeň lavinového nebezpečí

03.02.2023 - Horská služba vyhlásila v Jeseníkách 3.stupeň...

Počasí

03.02.2023 - Pátek

Teplota: 3 / -1 - Sníh

04.02.2023 - Sobota

Teplota: 3 / -2 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Jesenický šnek zakončil sezónu 2013 v Horní Lipové

21. října 2013 - 11:32

Zpět na seznam článků

Poslední vyjížďka šneků

Jesenický šnek zakončil sezónu 2013 v Horní Lipové

Jesenický šnek - nej-družstva MTB zdroj foto:K.Osladil

V sobotu 12. října si dali v Horní Lipové v Magacíně rozlučkové dostaveníčko účastníci cyklistického regionálního seriálu Jesenický šnek.

V letošním ročníku oblíbené cyklistické soutěže regionu Jeseníků bylo již k 8. září dobojováno, zbývalo tedy zakončit letošní sezónu a dekorovat nejúspěšnější „šneky“ (tak si účastníci seriálu říkají). Přibližně osmdesát cyklistů se vydalo na dvě trasy.

Šněci na silničních kolech projeli trasu Horní Lipová-Jeseník–Písečná–Hradec-Nová Ves–Velké Kunětice–Stará Červená Voda–Černá Voda–Žulová–Vápenná–Horní Lipová. Na horských kolech se šneci vydali na výlet terénem přes Pomezí–pod Smrčníkem–Lomy na Smrčníku–Oblý vrch–Luční vrch-Lesní bar.

Dojezd, oběd a pak následoval slavnostní ceremoniál s předáváním pohárů pro nejúspěšnější cyklisty devatenáctého ročníku seriálu Jesenický šnek.

Vyhlášení nejženy MTB

Pár čísel o letošním ročníku seriálu: Celkem na patnácti závodech, bylo vydáno téměř dva tisíce startovních čísel. Seriálu se zúčastnilo celkem devět set třiadevadesát jmen. Průměrná účast na závod byla sto třicet dva závodníků, což je historický rekord soutěže.

Dětského vloženého seriálu Jesenický šneček se na devíti závodech zúčastnilo dvě stě jednatřicet dětí. Průměrná účast dětí na závodech Jesenického šnečka byla krásných čtyřiapadesát. Premiéru měly v seriálu 3 MTB závody, a to Mrtvý muž ve Vikýřovicích, Ramzovský bikemaraton na Ramzové a Priessnitz MTB v Jeseníku.

Tři silniční závody (oba ve Vidnavě a časovka Na Skřítek) byly premiérově také zařazeny do Moravského poháru.

Výsledky Jesenický šnek ZDE

Autor: red.,K.Osladil

Fotogalerie

Jesenický šnek - nej-družstva MTB   zdroj foto:K.Osladil

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.