Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 27. ledna 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Začíná demolice nejstarší budovy v areálu FN Olomouc

26.01.2023 - Začíná demolice nejstarší budovy v areálu FN Olomouc -...

Počasí

27.01.2023 - Pátek

Teplota: 1 / -1 - prehanky-Sníh

28.01.2023 - Sobota

Teplota: 2 / -2 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Jeseník se připravuje na slavnostní zahájení lázeňské sezóny

30. dubna 2013 - 12:24

Zpět na seznam článků

Dívčí rok nebo Den dřeva a pramenů? Stačí si jen vybrat

Jeseník se připravuje na slavnostní zahájení lázeňské sezóny

Zahájení lázeňské sezóny v Jeseníku ožije rockovými peckami The Apples zdroj foto:V.Janků

Hlavní turistickou sezónu lázeňského města mezi horami je třeba náležitě slavnostně otevřít. Původně byly jarní měsíce, nejen v lázeňských místech, zasvěceny čištění studánek, které jsou základem Priessnitzovy vodoléčby.

Tradice očisty se během času symbolicky přenesla k oslavám zahájení lázeňské sezóny. Slavnosti zahájení lázeňské sezóny 2013 v Jeseníku propuknou 17. května a uzavřou se v neděli 19. května. "A věřte, že se máte na co těšit. Zábavného programu se můžete účastnit jak přímo u jesenické radnice, tak v areálu lázní," zve k návštěvě Jeseníku Věra Janků.

Na Masarykově náměstí proběhne šňůra tanečních vystoupení, koncertů, ale i divadelní představení pod širým nebem. Na pódiu se objeví vizovičtí Flereti, stálice, které nemusíme ani představovat.

Hudební peckou budou také vizovičtí Flereti

Určitě netradičním koncertem bude vystoupení The Apples! Dívčí rocková kapela s obrovským záběrem, v jejímž repertoáru můžete najít písně z 60. let, rockové pecky a samozřejmě vlastní tvorbu. „Znát je můžete z pořadu Československo má talent 2012 nebo jako „předskokanky“ loňských koncertů Chrise Normana,“ doplňuje představení kapely Jiří Juráš z Městských kulturních zařízení Jeseník.

Nebude chybět ani ohňová show, kterou na jesenické náměstí přivezou mágové z polské Nisy. Také v letošním roce program ozvláštní soubory z partnerských měst. Své umění nově předvede i taneční soubor z maďarského Kapuváru.

Své umění předvedou i soubory z partnerských měst

Tradičnímu slavnostnímu aktu bude přítomen zakladatel lázní a přírodní léčitel světového formátu Vincenz Priessnitz s chotí, pozvání možná přijme také zakladatel lázní v Dolní Lipové Jan Schroth.

Opět se slavnostního zahájení bude účastnit také Vincenz Priessnitz s chotí a snad i dolnolipovský Schroth

„Návštěvníci by si neměli nechat ujít projížďky koňským spřežením nebo v loňském roce nejen dětmi tolik oblíbený vláček pendlující mezi lázněmi a jesenickým náměstím,“ doplňuje k programu Tomáš Rak, obchodní ředitel Priessnitzových léčebných lázní. 

Jeseník

Sobotní májové odpoledne na lázeňském hřišti bude patřit především dětem.

Součástí programu bude „Den dřeva a pramenů“ pořádaný ve spolupráci s Hnutím Brontosaurus Jeseníky. Malí i velcí se tak budou moci zúčastnit ekovýchovně sportovní hry v okolí Studničního vrchu nad areálem lázní. Mimo jiné zde své umění a práci se dřevem přestaví akademická sochařka Tereza Holá nebo studenti Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně.

Samozřejmě nebude chybět tradiční žehnání pramenům.

 

 

Autor: red.,V.Janků, zdroj foto:V.Janků

Fotogalerie

Zahájení lázeňské sezóny v Jeseníku ožije rockovými peckami The Apples  zdroj foto:V.Janků

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.