Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 02. prosince 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Vandal se v Šumperku vyřádil na zaparkovaném autě

01.12.2023 - Vandal se v Šumperku vyřádil na zaparkovaném autě -...

Počasí

02.12.2023 - Sobota

Teplota: 0 / -3 - Sníh

03.12.2023 - Neděle

Teplota: -2 / -6 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Jesenio Cup 2022

09. listopadu 2022 - 09:31

Zpět na seznam článků

Reportáž ze závodu v Šumperku

Jesenio Cup 2022

Jesenio Cup 2022 zdroj foto: oddíl TJ Šumperk

V sobotu 5. 11. 2022 hostila tělocvična 4. ZŠ Sluneční gymnastky pěti sportovních klubů. Konal se zde Jesenio Cup 2022. Závod pořádal domácí klub sportovní gymnastiky TJ Šumperk a přivítal zástupce z Bruntálu, Valašského Meziříčí, Krnova a maďarské Budapešti.

Závodu s mezinárodní účastí se zúčastnilo téměř 60 závodnic čtyř věkových kategorií.

V kategorii nejmladších začínajících gymnastek, které předvedly své dovednosti na kladině a prostných, se nejlépe z domácích umístila Anna Luknárová, která skončila na 4. místě. Byla nejmladší účastnicí závodu a i přesto získala nejvyšší známku za kladinu

Dále startovala děvčátka pod vedením Adélky Pukyšové v pořadí za sebou Eliška Brumovská,Amálie Fajtová,, Eliška Mičkechová,sestra Amálie Kristýnka,Rachel Valouchová a Marika Hamplová.

Starší závodnice se utkaly na bradlech, kladině a prostných. V kategorii mladších žákyň (2013 – 2014) získaly domácí hned dvě medaile. Vítězkou své kategorie se stala Sára Babišová, třetí místo a bronz patřilo Sofii Hofschneiderové. Bramborovou medaili získala Barunka Bukovjanová a jako vždy v pohodě odzávodila Gabi Voborníková.

V kategorii starších žákyň (2011–2012) byla z domácích nejúspěšnější Gabriela Matýsová, která se umístila na 5. místě za děvčaty z Valmezu a vícemistryní ČR z Bruntálu. Její výkon na bradlech byl  třetí  nejlepší v dané kategorii. Týmu pomohly svým výkonem Lucie Škrabalová a Maruška Burešová.

Kategorii nejstarších ovládly domácí závodnice z TJ Šumperk. Vítězka Anička Tatoušková zúročila svou poctivou přípravu před bronzovou Kristýnou Šimkovou a Evou Čvančarovou. Anička Švédová  s  Nelou Danielovou a Terezkou Langrovou  uzavřely řadu našich úspěšných juniorek.

Závěrem závodu bylo finále na přeskoku. Zde však nebyly závodnice rozděleny podle věku, nýbrž soutěžily všechny dohromady. Domácímu týmu se podařilo získat bronz zásluhou jedné z nejmenších závodnic  Gabriele Matýsové.

Autor: red., Jana Pražáková, zdroj foto: oddíl TJ Šumperk

Fotogalerie

Jesenio Cup 2022    zdroj foto: oddíl TJ Šumperk
Jesenio Cup 2022    zdroj foto: oddíl TJ Šumperk
Jesenio Cup 2022    zdroj foto: oddíl TJ Šumperk
Jesenio Cup 2022    zdroj foto: oddíl TJ Šumperk

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.