Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 30. září 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Jesenická Dyňová slavnost

28.09.2023 - Jesenická Dyňová slavnost - Pobaví celou rodinu

Počasí

30.09.2023 - Sobota

Teplota: 20 / 8 - obcasny-Déšť

01.10.2023 - Neděle

Teplota: 18 / 6 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Jezdíme v zimě bezpečně i přes Skřítek?

31. ledna 2018 - 22:09

Zpět na seznam článků

Policisté kontrolovali zimní výbavu

Jezdíme v zimě bezpečně i přes Skřítek?

DBA Skřítek zdroj foto: PČR

Policisté územních odborů Šumperk a Bruntál ve středu 31. ledna a krajským koordinátorem Besipu kontrolovali na Skřítku (silnice I/11 v úseku stoupání mezi Šumperkem a Rýmařovem), především dodržování povinností spojených s provozem vozidel v zimním období. Hlídky se zaměřily zejména na použití a stav zimních pneumatik a dodržování toho, zda řidiči neřídí vozidlo, na němž jsou nečistoty, námraza či sníh, které by jim zabraňovaly ve výhledu z vozidla.

Policisté také zjišťovali, zda řidiči neusedají za volant vozidla, na kterém se nachází led, který by při uvolnění mohl ohrozit bezpečnost provozu na pozemních komunikacích. Tato povinnost platí samozřejmě také pro přepravovaný náklad. „Bez povšimnutí však nezůstaly ani ostatní prohřešky řidičů. Policisté samozřejmě kontrolovali dodržování všech zákonných ustanovení souvisejících s provozem na pozemních komunikacích. Svoji pozornost zaměřili také na pátrání po osobách, motorových vozidlech a na kontrolu přepravovaných věcí, zda tyto nepocházejí z trestné činnosti,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Jiřina Vybíhalová. 

DBA Skřítek zdroj foto: PČR

Muži zákona zkontrolovali celkem osmapadesát vozidel. „Zjistili pět přestupků. Všechny na místě vyřešili uložením pokuty v příkazním řízení. Jednalo se zejména o špatný technický stav vozidel, v jednom případě policisté zjistili nevyhovující stav pneumatik. Další z řidičů si řádně nezajistil přepravovaný náklad a na pokyn policistů musel na místě sjednat nápravu. Obecně lze však konstatovat, že řidiči byli na nešvary zimního počasí připraveni,“ informovala mluvčí, která upřesnila: „Během akce jsme motoristy obdarovali drobnými dárky v podobě předmětů s reflexními prvky.“

DBA Skřítek zdroj foto: PČR

Policisté řidičům připomínají, že hloubka vzorku hlavních dezénových drážek nebo zářezů pneumatiky musí být nejméně 4 mm na všech kolech (u vozidel do 3 500 kg) nebo nejméně 6 mm na všech hnacích kolech (u vozidel nad 3 500 kg).

DBA Skřítek zdroj foto: PČR

„Ve snaze zmírnit nepříznivý vývoj na úseku dopravní nehodovosti budou policisté v bezpečnostních opatřeních obdobného charakteru nadále pokračovat,“ dodává Jiřina Vybíhalová.

Autor: red., pis, zdroj foto: PČR

Fotogalerie

DBA Skřítek           zdroj foto: PČR

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Čokoládové Losiny 2023 - III.

Čokoládové Losiny 2023 - III.

Fotek: 45
Přidáno: 28.09.2023

Čokoládové Losiny 2023 - II.

Čokoládové Losiny 2023 - II.

Fotek: 65
Přidáno: 26.09.2023

Čokoládové Losiny 2023 - I.

Čokoládové Losiny 2023 - I.

Fotek: 70
Přidáno: 26.09.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.