Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 06. června 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Krajskou vesnicí roku jsou Čechy pod Kosířem

05.06.2023 - Krajskou vesnicí roku jsou Čechy pod Kosířem - Výhru...

Počasí

06.06.2023 - Úterý

Teplota: 17 / 14 - obcasny-Déšť

07.06.2023 - Středa

Teplota: 19 / 14 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Jílkova galerie představí tvorbu Kateřiny Černé

29. května 2022 - 11:59

Zpět na seznam článků

Pozvánka na výstavu

Jílkova galerie představí tvorbu Kateřiny Černé

Jílkova galerie představí tvorbu Kateřiny Černé zdroj foto: DK

V Galerii Jiřího Jílka budou od června k vidění malby, koláže a asambláže Kateřiny Černé. Výstava nazvaná „Obraz a text“ bude zahájena ve středu 1. června vernisáží v osmnáct hodin a potrvá do 3. července.

Rovnocennost výpovědi malbou, básní a její kaligrafií byla v čínské tradici samozřejmostí a i řada autorů galerie obrazy se slovy propojuje. Vystavený soubor hravé životní práce Kateřiny Černé (*1937) mezi ně výsostně patří. Nejen v ní je přímočaře průzračná a zároveň skrytě poťouchlá. Je nevyčerpatelná v motivech i ve volbě prostředků, postupů a technik, koláží a asambláží z útržků textilií a šňůrek dělících hran, ať prací na papíře, na skle nebo na plátně. Nejraději na papírových taškách s ubrousky a na nich s humornými recepisy. Všechno tu pramení v čisté radosti ze všedních okamžiků v jejich pomíjivosti.

Ničím neomezenou představivost nadnáší všudypřítomná, žensky jemná vcítivost. Zve do důvěrně známého času dětství, do vlídné náruče domova. Letitá zkušenost výtvarnice, její úsměvný nadhled a zároveň až dětsky bezprostřední přístup ke všemu, co a jak dělá, mohou ve výsledku připomínat autory z oblasti art brut. Často přítomný text je nedílnou součástí obrazu. Ve formě a obsahu se doplňují s lehkostí sobě vlastní. Každý výklad je nadbytečný, stačí dívat se a číst.

 

Autor: red., mus

Fotogalerie

Jílkova galerie představí tvorbu Kateřiny Černé   zdroj foto: DK

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.