Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 21. března 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Šumperští studenti v partnerském města Sulmona

21.03.2019 - Šumperští studenti v partnerském města Sulmona -...

Počasí

Oblačno

21.03.2019 - Čtvrtek

Teplota: 11 / 3 - Oblačno

SkoroJasno

22.03.2019 - Pátek

Teplota: 15 / 5 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Jitka Šuranská koncertuje v Zábřehu

24. září 2015 - 07:44

Zpět na seznam článků

Moravský folklór v kině Retro

Sál zábřežského kina Retro se začátkem října dočká mimořádně zajímavého koncertu. Jeho hlavním protagonistou bude skvělá houslistka a zpěvačka, talentovaná muzikantka a okouzlující žena Jitka Šuranská.

Ta do Zábřehu přiveze i multiinstrumentalisty Martina Friedla a Martina Krajíčka. „Jitka Šuranská pochází od Uherského Hradiště, ze srdce Moravského Slovácka. Léta hrála a zpívala ve vynikající cimbálové muzice a následně spolupracovala s řadou zajímavých muzikantů, kteří ovlivnili její projev – třeba skupinou Docuku nebo písničkářkou Lucií Redlovou,“ zmiňuje produkční Vratislav Jarmar.

Za CD Písňobraní, které zachytilo písňové klenoty moravské tradice, získala Šuranská v roce 2005 hudební cenu Anděl. Rovněž v roce 2013 získalo její první sólové album Nězachoď slunečko cenu Anděl v kategorii World music.

Jitaka Šuranská zdroj foto: z.k.

Houslistka, která ve svém niterném a oduševnělém projevu nezapře moravské kořeny, vystoupí v kině Retro v pátek 2. října od 19 hodin. Za lístek zaplatí zájemci v předprodeji stokorunu. Majitelé vstupenky na festival Jazz in Hall budou mít na akci vstup zdarma.

Autor: red., z.k.

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.